Okulary korekcyjne to udogodnienie, które umożliwia osobom z wadami wzroku, takimi jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm i starczowzroczność, wyraźne widzenie. Trzeba zaznaczyć, że okulary to coś więcej niż tylko oprawa. Wpływa na nasz komfort i ogólny wygląd, ale tak naprawdę ważniejsze są soczewki korekcyjne zapewniające odpowiednią jakość widzenia. W salonie optycznym Fajne Bryle Adama Skórniewskiego Konstantynowa Łódzkiego fachowcy dobiorą właściwie soczewki i okulary.

Czym są okulary korekcyjne?

Odpowiednio dopasowane okulary korekcyjne pozwalają wyraźnie widzieć i korygować wady wzroku. Nie wyleczą jednak wad wzroku. Dlatego tak ważne jest regularne odwiedzanie okulisty w celu przeprowadzenia badań wzroku oraz dobór nowych soczewek korekcyjnych w przypadku pogorszenia się wady. Przed zakupem okularów korekcyjnych trzeba dokonać wielu wyborów. Istnieje wiele rodzajów okularów korekcyjnych, które rozwiązują różne problemy i zapewniają dodatkową wygodę. W doborze pomogą doświadczeni pracownicy salonu optycznego Fajne Bryle Adama Skórniewskiego Konstantynowa Łódzkiego. Dopasują soczewki do wady wzroku i oprawki do kształtu twarzy.

Jakie są rodzaje opraw okularowych?

Główną różnicą pomiędzy oprawami okularowymi jest materiał i konstrukcja ich wykonania. Popularne są plastikowe oprawki. Są one grubsze i trwalsze, świetnie sprawdzają się jako okulary do czytania. Ciemniejsze lub jaśniejsze kolory są bardziej widoczne i bardziej wyraziste na twarzy. Metalowe oprawki są bardziej eleganckie i mniej widoczne na twarzy, ale też bardziej wyrafinowane. Mają tak zwane noski, które ułatwiają dopasowanie oprawki do każdego nosa. Tytanowe oprawki są lekkie, eleganckie i estetyczne. Są odporne na korozję, nie uczulają, ale trudno je naprawić w przypadku uszkodzeń mechanicznych.

Jak dbać o okulary?

Oprócz pomocy w doborze okularów w salonie optycznym Fajne Bryle Adama Skórniewskiego Konstantynowa Łódzkiego fachowcy udzielą porad dotyczących pielęgnacji okularów. Najważniejszą rzeczą jest utrzymanie ich w czystości. Soczewki należy czyścić chusteczkami do okularów, ściereczką z mikrofibry i płynem do czyszczenia okularów. Nigdy nie wyciera się ich o ubrania, chusteczki higieniczne lub papier toaletowy. Jeśli podczas czyszczenia okularów pojawią się smugi, najlepiej użyć wilgotnego ręcznika papierowego do ich usunięcia. Okulary należy właściwie przechowywać. Powinno się je odkładać do etui, w którym nie będą narażone na uszkodzenia mechaniczne, takie jak urwanie oprawek lub zadrapania soczewek.