Maść to skoncentrowanie substancji czynnych lub wyciągów roślinnych w tubce lub pojemniku z pokrętłem. Firma Elissa zajmuje się wytwarzaniem i sprzedażą artykułów kosmetycznych i perfumeryjnych, w tym maści z różnych ekstraktów roślinnych. Maść rumiankowa, majerankowa, szałwiowa, a może arnikowa? Stosuje się je zewnętrznie na skórę lub błony śluzowe. Kiedy warto zapytać o tego typu produkty? Jakie są ich najważniejsze właściwości?

Maść – jak i kiedy można ją stosować?

Jej niewielka ilość wystarczy, aby zadziałać w odpowiedni sposób i niwelować stan zapalny lub obrzęki. Musi dobrze się rozprowadzać i mieć jednolitą konsystencję. Maści czasami stosuje się pomocniczo przy różnych schorzeniach. Te ziołowe są pochodzenia roślinnego, a ich działanie polega na przenikaniu substancji naturalnych przez skórę. Co decyduje o tym, że maść jest skuteczna? Sposób, w jaki jest zrobiona oraz to, czy jest odpowiednio dobrana do problemu, który ma załagodzić. Trzeba znać ich przeznaczenie lub skonsultować ich użycie z farmaceutą.

Wytwarzanie Artykułów Kosmetycznych i Perfumeryjnych Elissa to firma, która produkuje i sprzedaje różnego rodzaju artykuły kosmetyczne, perfumeryjne oraz maści. Jeden ze specjalistów podkreśla, że:

Działanie przeciwzapalne wykazuje maść szałwiowa i rumiankowa. Maść majerankowa także, ale stosuje się ją głównie na błony śluzowe nosa, aby ulżyć w infekcji górnych dróg oddechowych podczas kataru. Ekstrakt z kwiatostanu arniki niweluje obrzęki.

Maść rumiankową zwykle stosuje się, aby przyspieszyć gojenie się ran w stanach zapalnych skóry. Szałwia działa dodatkowo bakteriobójczo, więc znajduje zastosowanie przy walce ze zmianami trądzikowymi.

Wyciąg z kwiatu arniki łąkowej – jakie są właściwości maści arnikowej?

Firma Elissa produkuje i sprzedaje również maść arnikową. Wyciąg z arniki ma działanie przeciwzapalnie. Produkty na bazie tej rośliny stosuje się przy stłuczeniach i skręceniach kończyn górnych i dolnych, ponieważ ekstrakt z arniki zmniejsza obrzęk i łagodzi stan zapalny. Dzięki temu niweluje dolegliwości bólowe. Maść arnikowa zmniejsza ryzyko lekkich wysięków podskórnych. Wyciąg z kwiatu arniki wzmacnia naczynia krwionośne, dlatego szczególnie docenia się jego działanie przy występowaniu siniaków, gdyż przyspiesza też ich gojenie. Kiedy jeszcze kwiat arniki przyniesie ulgę? Jeśli niweluje obrzęki, to także te po ukąszeniach przez owady, takie jak komary, osy czy muchy.