Problemy z dobrym widzeniem, szybkie męczenie się oczu, rozmazany obraz — wady wzroku mogą dotykać nas w każdym wieku, niezależnie od typu naszej pracy. Na wszelkie problemy ze wzrokiem i oczami narażeni są ci, którzy pracują długo przed komputerem. Właściwa ochrona w postaci okularów jest wtedy niezbędna. Sprawdź ofertę firmy Zakład Optyki Okularowej, Poradnia Okulistyczna "TĘCZÓWKA" Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Katarzyna Brejnak.

Szczegółowe badanie wzroku 

Niedowidzenie, szybkie męczenie się oczy, problemy z rozczytaniem pewnych treści, nasze oczy mogą spotkać się z szeregiem różnych dolegliwości, które nie zawsze oznaczają poważne wady, a często są wynikiem zmęczenia oczu. Zmęczenie to może być wynikiem pracy zawodowej, która z jednej strony może polegać na ciągłym kontakcie z ekranem komputera, a z drugiej na ciągłej konieczności jego skupienia — co może być efektem pracy dentystów, kosmetologów, którzy cały czas utrzymywać muszą wzrok w jednym punkcie, wykonując swoją pracę.

Warto w takim przypadku poddać się rutynowym badaniom wzroku w firmie Zakład Optyki Okularowej, Poradnia Okulistyczna "TĘCZÓWKA" Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Katarzyna Brejnak. Specjaliści przeprowadzają szczegółowe badanie, które w pierwszej kolejności polega na przeprowadzeniu wywiadu z daną osobą, poznaniu jej zwyczajów i pracy, a kolejno przystępują do komputerowego badania wzroku. W efekcie i w przypadku wykrycia wad wzroku eksperci dobierają odpowiednie soczewki, które mają niwelować skutki wady wzroku. Końcowy etap to wybór okularów. 

Okulary, które odmienią Twoje codzienne życie

Wybór okularów jest bardzo duży i zależy najczęściej od osobistych preferencji, jeśli optyk lub okulista nie zaleci inaczej. Pacjent może wybrać dowolne oprawki, do których wpasowane zostaną soczewki okularowe. Dzięki nim może nie tylko lepiej widzieć, ale i podkreślić swój nowy styl. W zależności od wykonywanej pracy specjalista dobierze również rodzaj szkieł, które mogą chronić specjalnie oczy przed działaniem ekranów i sztucznych świateł.