Jubilerskie wyroby stanowią dużą wartość dla osób nimi obdarowanych. Najczęściej wybieranymi kosztownościami w salonach z biżuterią są obrączki ślubne oraz pierścionki zaręczynowe. Ponadto spotykane są coraz częściej zegarki, a nawet pamiątki na specjalną okazję. Sprawdź, czym dokładnie cechują się drogocenności sprzedawane w zakładach jubilerskich.

Czym charakteryzuje się złota biżuteria?

Ten rodzaj kosztowności jest bardzo powszechnie wybierany i kupowany od wielu lat. Złoto fascynowało ludzi od zawsze. Dlatego obecnie dostępny jest szeroki wybór biżuterii ze złota. Współcześni jubilerzy oferują rozmaitą jego barwę, kształt wykonanych kosztowności oraz dodatków w postaci ozdobnych kamieni. Dzięki ogromnym możliwościom złota biżuteria nie musi być nudna. W związku z tym oferowane są produkty wykonane w różnym stylu – nowoczesnym lub vintage – w zależności od upodobania klienta. Stosunkowo często wybierane są złote obrączki lub pierścionki zaręczynowe. Wynika to z faktu, że metal ten jest bardzo szlachetnym i eleganckim surowcem. To klasyka wśród kupowanej i oferowanej biżuterii.

Czym jest srebrna biżuteria?

Złote kosztowności wykonuje się ze stopów tego żółtego metalu wraz z domieszkami innych metali. Wynika to z faktu, że surowiec ten w czystej postać jest bardzo miękki i kompletnie nie sprawdziłby się jako część składowa biżuterii. To samo dotyczy jubilerskich wyrobów wykonanych ze srebra. Zazwyczaj w tym przypadku wykorzystuje się srebro wraz z pierwiastkiem chemicznym – miedzią. Dzięki temu stop ten nabiera odpowiednich właściwości takich jak trwałość czy twardość, które mocno wpływają na strukturę i wytrzymałość srebrnej biżuterii. Obecnie coraz częściej wybierane są pierścionki zaręczynowe z tego metalu, ponieważ bardzo ładnie komponuje się on z rozmaitymi kamieniami ozdobnymi np. cyrkoniami. Dodatkowo oferowane bywają srebrne pamiątki komunijne czy z okazji chrztu. Zakładem jubilerskim bogatym w szeroki wybór biżuterii tego rodzaju jest Jubiler Perfect. W tym miejscu każdy może bez problemu dobrać kosztowności idealne na każdą okazję dla siebie i swoich bliskich.

Na co należy zwracać uwagę podczas zakupu biżuterii?

Aby mieć pewność czy dany pierścionek bądź obrączka (ale nie tylko one) są wykonane z prawdziwego złota lub srebra powstały specjalny Urząd Probierczy sprawujący kontrolę nad szlachetnością danego metalu. Oznacza to, że wyroby przeznaczone do sprzedaży muszą przejść obowiązkowe badania, które pozwalają ustalić, czy dana biżuteria jest prawdziwa. Dlatego też wyroby jubilerskie opatrzone są specjalnymi symbolami określającymi rodzaj surowca, z którego są wykonane oraz cyfrą oznaczającą zawartość czystego metalu w całym stopie. W związku z tym można spotkać następujące znaki: rycerza (oznacza on złoto), kobietę (srebro), głowę konia (platyna) oraz głowę psa (pallad). Prawidłowo wykonane i całkowicie prawdziwe wyroby jubilerskie mogą przetrwać wiele lat bez większych uszczerbków na swej powierzchni bądź w swej strukturze. Dzięki temu mogą one cieszyć ludzkie oko przez długi czas, a w wyjątkowych sytuacjach – być przekazywane z pokolenia na pokolenie.