Czy wiesz, że świeża i – przede wszystkim – zdrowa żywność w ostatnich latach stała się głównym motorem wzrostu sprzedaży w sieciach detalicznych? Z badań, przeprowadzonych w 2019 roku wynika bowiem, że niemal połowa Polaków spożywa owoce i warzywa kilka razy dziennie. Najczęściej kupowane są jabłka, pomidory i ziemniaki. Ważne jest jednak to, by włoszczyzna i owoce pochodziły ze sprawdzonego źródła. Przeczytaj, czym kierować się przy wyborze hurtowni z żywnością.

Jak kupują konsumenci?

Rosnąca świadomość konsumentów na temat roli, jaką odgrywa w naszym życiu nieprzetworzona żywność, sprawia, że obecnie jakość jest ważniejsza od ceny produktu. Klienci są więc w stanie zapłacić więcej, o ile będą mieć pewność, że wyroby rolno-spożywcze pochodzą z pewnego źródła i są wolne od szkodliwych substancji chemicznych. Owoce i warzywa nie muszą być więc  idealnie równe i błyszczące – klienci są świadomi, że połysk jest zasługą woskowania, a nie natury. Niemniej jednak, ważne jest, aby cały dział z naturalną żywnością wyglądał estetycznie. Warzywa i owoce powinny być więc starannie wyselekcjonowane – na sklepowych półkach nie powinny znajdować się nadpsute okazy.

Cechy profesjonalnej hurtowni warzyw i owoców

Owoce i warzywa, które są dostępne w różnych punktach sprzedaży, najczęściej pochodzą z hurtowni. Czym powinno charakteryzować się profesjonalne miejsce przechowywania tych produktów? Przede wszystkim ważne jest:

  • zapewnienie odpowiednich warunków dla warzyw i owoców – istotne jest w tym przypadku utrzymanie temperatury powietrza na optymalnym poziomie oraz jego wilgotności ( 70% - 100% - w zależności od gatunku). Jest to tym bardziej ważne, jeśli żywność pochodzi z naturalnych upraw, ponieważ wtedy narażona jest na szybsze psucie się,
  • sprowadzanie warzyw i owoców wprost od zaufanych producentów –  zaufane źródło nie jest w tym przypadku jedyną zaletą. Z punku widzenia właścicieli sklepów, dzięki niższym cenom, możliwe jest również zaproponowanie konkurencyjnych stawek dla klientów,
  • sprawny transport warzyw i owoców.

Z jaką hurtownią warto nawiązać współpracę?

Na rynku istnieje wiele hurtowni warzyw i owoców. Niemniej jednak, decyzji na temat nawiązania współpracy nie należy podejmować pochopnie. Od wyboru na tym etapie zależy bowiem późniejsze zainteresowanie klientów i poziom dochodu ze sprzedaży. Rekomendowaną hurtownią jest Hurtownia Warzyw i Owoców, prowadzona przez Barbarę Kacprzak. Charakteryzuje się ona bowiem wysoką jakością oferowanych warzyw i owoców. Dodatkowo, według opinii innych osób, które miały okazję współpracować z firmą, przedsiębiorstwo jest uczciwe i otwarte na kompetentną współpracę.