Urządzenia chłodnicze wykorzystywane są w różnego rodzaju branżach, zwłaszcza gastronomicznych. Kupują je restauracje, hotele, sklepy wielkopowierzchniowe, małe osiedlowe sklepiki, hale magazynowe, czy innego typu podmioty zajmujące się sprzedażą, lub przechowywaniem produktów żywnościowych. Dzisiaj sprzęty typu regały chłodnicze, nie tylko powinny być bardzo funkcjonalne, ale także atrakcyjne wizualnie. Dlaczego? Bo to dzięki odpowiedniej ekspozycji towarów, można zachęcić klientów do zakupu produktów.

Przykłady urządzeń chłodniczych

Popularnymi urządzeniami chłodniczymi wykorzystywanymi masowo w przedsiębiorstwach handlowych oraz produkcyjnych, są witryny i lady chłodnicze, witryny cukiernicze, regały chłodnicze, szafy chłodnicze, czy też urządzenia mroźnicze. Warto przy tym wiedzieć, że nowoczesne konstrukcje tychże sprzętów, projektowane są często jako moduły, co oznacza budowanie całych ciągów np. lad chłodniczych, co można zaobserwować np. w hipermarketach. Istotne przy tym jest także to, że wiele firm produkcyjnych, stawia na gwarantowanie maszyn narożnikowych, a także tych które podłączone są pod agregaty zewnętrzne z zaworami rozprężnymi. Dlaczego jest to tak ważne? Przede wszystkim dla utrzymania ciągłości pracy urządzeń chłodniczych, w przypadku wystąpienia awarii sieci elektrycznej, czy przy braku dostaw prądu. Warto również wiedzieć, że wiele sprzętów chłodzących dedykowanych dla gastronomii, budowanych jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej i specjalnych tafli szkła, które są świetnymi izolatorami, a także zapewniają trwałość konstrukcyjną oraz łatwość w użytkowaniu.

Rola przy ekspozycji towarów

Urządzenia chłodnicze odgrywają dużą rolę przy ekspozycji towarów w sklepach, czy też w restauracjach, oraz barach mlecznych itd. Ich konstrukcje muszą być zatem tak przygotowane, aby na pierwszym planie zawsze wyróżniał się dany produkt. Wbrew pozorom istotny jest również sam wygląd regału chłodniczego, lady, czy witryn. Ich nowoczesne, często opływowe kształty, oświetlenie LED, czy też odpowiedni rozmiar, mają duży wpływ na podświadome zachęcenie klientów do zapoznania się z danym asortymentem. To dlatego dzisiaj wiele producentów stawia na modernistyczny wygląd swoich urządzeń chłodniczych, testując również każdy najmniejszy element pod kątem marketingowym i handlowym. Mowa np. o rozstawie półek na regałach chłodniczych. Prosta zasada mówi bowiem o tym, że samoobsługowe urządzenie musi być łatwe w użyciu, a towary w nim umieszczone odpowiednio widoczne. O te dwa wyznaczniki w pierwszej kolejności dba Zakład Produkcji Doświadczalnej CEBEA Sp. z o.o., których konstrukcje mają jeszcze jedną ważną właściwość – wydłużają świeżość produktów spożywczych bez utraty ich cennych wartości odżywczych! Przekonaj się o tym sam, umawiając się na spotkanie biznesowe, bądź zapoznając się z produktami marki CEBEA na jej stronie internetowej.