Warzywa i owoce są stosowane w naszych kuchniach praktycznie codziennie. Są one nie tylko smaczne, ale również bardzo zdrowe. Ich smakiem cieszyć się praktycznie przez cały rok ponieważ dostępne są one zarówno w świeżej jak i mrożonej wersji. Szeroki wybór tego rodzaju mrożonek oferuje nam między innymi firma Mika. Dowiedzmy się o tym więcej.

Jakie są zalety mrożonych warzyw i owoców?

Od bardzo wielu lat mrożone warzywa i owoce cieszą się ogromną popularnością. Wpływa na to wiele, bardzo ciekawych czynników. Tego rodzaju produkty możemy tak naprawdę spożywać przez cały rok bez obaw, o ich wątpliwe pochodzenie. Dodajmy, że warzywa i owoce mrożone posiadają również ogromne ilości witamin oraz mikroelementów.

Oprócz tego są one także wolne od wszelkiego rodzaju drobnoustrojów i bakterii takich jak, chociażby salmonella. Cechuje je także uniwersalność, ponieważ mrożonki możemy wykorzystać do stworzenia zup i innych ciekawych potraw, a także bardzo smacznych ciast oraz deserów.

Jakiego rodzaju mrożone warzywa i owoce oferuje nam firma Mika?

Warzywa i owoce dostępne są jako mrożonki, występują pod różną postacią. W ofercie firmy Mika z Janowa Podlaskiego znajdziemy między innymi truskawki z szypułką oraz bez szypułki, borówkę amerykańską, czarną porzeczkę, wydrylowane wiśnie, śliwki i maliny. Jeżeli natomiast chodzi o warzywa, to warto przede wszystkim wspomnieć o bardzo smacznym kalafiorze i brokułach, a także jarmużu.

Jest to przedsiębiorstwo, które dysponuje bardzo nowoczesną zamrażalnią. Wszystkie oferowane w tym miejscu produkty pochodzą bezpośrednio z polskich lasów oraz upraw.