Widelce, noże, łyżki, talerze, miski talerzyki czy garnki to konieczne „must have” w każdym gospodarstwie domowym. Wybierając zastawę obiadową czy serwis kawowy oraz wszelkiego rodzaju sztućce najlepiej zdecydować się na te wysokiej jakości, od sprawdzonych producentów, by służyły tobie i reszcie domowników przez długi czas. Możesz nabyć je w dobrych sklepach stacjonarnych z tego rodzaju wyposażeniem, ale też w sklepach internetowych, takich jak Ap-Pol Hurtownia porcelany i szkła z Warszawy.

Sztućce

Fajnie je się rękami, jednak nie każdą potrawę można i wypada. Dlatego konieczna w każdej kuchni powinna być obecność różnego rodzaju sztućców. Do obiadu, do deseru, do przekąsek, krojenia, mieszania czy nakładania – ważne, by mieć ich odpowiednią ilość. Oczywiście bardzo ważna jest jakość sztućców. Nie powinny być ani za lekkie, ani za ciężkie. Zbyt miękki i giętki materiał również nie będzie sprzyjał komfortowi podczas spożywania posiłków, gdyż przy twardszych produktach, sztućce mogą się wyginać, a nawet połamać. Dobrej jakości sztućce powinny służyć przez wiele lat. Możesz je nabyć w hurtowni Ap-Pol. Dostępne są tu komplety na 12 i na 6 osób, jak też pojedyncze sztućce i komplety uzupełniające. Możesz wybrać spośród zestawów satynowych, zestawów złoconych czy polerowanych. Firma posiada także w ofercie sztućce dla dzieci oraz zestawy noży od wielu znanych producentów.

Garnki i patelnie

Jeśli lubisz gotować, a twoi bliscy lubią jeść, to dobrze by było mieć wysokiej klasy garnki i patelnie. Pieczony w żaroodpornym naczyniu kurczak, pod szklaną pokrywą zachowa soczystość i aromat. Pasztet zrobiony na święta w prostokątnym garnku rzymskim czy gulasz duszony w żeliwnej brytfannie na pewno zaspokoją głód spragnionych dobrego jedzenia domowników. W każdej kuchni przydadzą się też zestawy garnków, składające się z wielu elementów: rondli, mniejszych i większych garnków. W An-polu są dostępne komplety ze stali nierdzewnej, emaliowane i z powłoką ceramiczną.

Zestawy obiadowe i kawowe

Jak już masz czym kroić , w czym gotować i czym jeść, to na pewno przydadzą się talerze, by mieć na czym podawać i spożywać przygotowane posiłki i słodkości. Wybierając zestaw obiadowy czy serwis kawowy weź pod uwagę czy będziesz z niego korzystać na co dzień czy tylko od święta, i na jaką ilość osób ma być przeznaczony. Zawsze lepiej wybrać większy zestaw. Jednak może się zdarzyć tak, że to, co ci się podoba jest dostępne w mniejszym komplecie. Wtedy można pomyśleć o zakupie dwóch takich samych zestawów. Zarówno zastawa obiadowa i serwis kawowy mogą być z tej samej linii, mieć ten sam kolor, kształt, wzór, ale niekoniecznie. An-Pol proponuje zestawy obiadowe oraz serwisy kawowe  12 i 6 osobowe. Są to zestawy porcelanowe z Chodzieży czy Ćmielowa.

Oprócz wymienionych naczyń i sztućców na pewno przyda się patera do ciasta, najlepiej na nóżce i z pokrywą, elegancka misa na owoce, stylowe karafki, dzbanki na napoje czy czajnik. Chlebaki, zaparzacze do kawy czy herbaty, czy wszelkie akcesoria do przechowywania to też bardzo praktyczne przedmioty. Pamiętaj, że wyposażenie twojej kuchni poza tym, że funkcjonalne, powinno też być ładne i efektowne.