Odpowiednio zbilansowana dieta jest ważna dla człowieka. To ona wpływa na obniżanie cholesterolu we krwi, czy też na odpowiedni poziom glukozy. Podobnie jest również z naszymi czworonogami, które powinny być karmione pełnowartościowym posiłkiem, z licznymi makro i mikroelementami. To one wpływają na stan uzębienia, sierść, czy na wzrok kota oraz psa.

Jakie karmy mokre zastosować?

Jeśli chcemy wiedzieć, jaką karmę powinniśmy kupować dla naszego psa, należy przede wszystkim udać się na konsultację do weterynarza. Najlepsze ośrodki rekomendują odpowiednie marki karm mokrych, a także przysmaki, które możemy przygotowywać sami, z produktów kupowanych w sklepach spożywczych. Jeśli chcesz zatem zadbać o prawidłowy rozwój swojego pupila, powinieneś zainteresować się m.in. marką HAU&MIAU. To ona jest producentem karm pełnoporcjowych dla szczeniaków oraz psów dorosłych wszystkich ras, gwarantując między innymi w składzie mielonkę z jagnięciny z kaszą jaglaną, a także z wieloma substancjami mineralnymi. Ważne jest bowiem zapewnianie czworonogom odpowiedniej dawki witaminy D oraz A!

Wybór karmy suchej

Karmy suche to nie tylko warzywno-mięsne twarde kosteczki, ale również inne produkty dla naszych milusińskich. Warto wybierać między innymi specjalnie przygotowanie paski filetów z piersi kurczaka, kości ryżowe, kości prasowane z kaczką, czy też różnego rodzaju przekąski. Karma sucha to bowiem nie tylko gwarantowanie psu dodatkowego posiłku, ale również profilaktyki zdrowotnej, między innymi szczęki. Tu należy zapoznać się z produktami firmy 8in1, która odpowiedzialna jest za tworzenie wyjątkowych przysmaków pielęgnujących również zęby zwierzęcia. Mogą to być specjalne kości, które gwarantują świeży oddech, oczyszczenie i zabezpieczenie jamy szczękowej, czy też, które zagwarantują naturalny instynkt psa w zakresie żucia.

Nigdy nie zapominaj o suplementach!

Nie tylko karma mokra i sucha, a także różnego rodzaju przekąski są ważne w diecie naszych psów. Istotne jest także dobieranie odpowiednich suplementów, które wpływają na wzrok, elastyczność stawów, mocne kości, czy na prawidłowe ciśnienie krwi. Polecanymi specyfikami, są zaś: ArthroFlex 500ml chroniący stawy i kościec psa; DR SEIDEL Dog Vital preparat odżywczy z HMB 300g; czy też AMINO-BIOTIN 500G granulat pies kot. Ostatni z wymienionych suplementów, zapewnia bogactwo biotyny, witamin oraz aminokwasów egzogennych, które wpływają na okrywę włosową czworonogów. Polecane są zatem wtedy, kiedy nasz pupil wyróżnia się długą sierścią/włosiem.

Gdzie okazyjnie kupować produkty spożywcze dla psów?

Dzisiaj coraz częściej właściciele psów podejmują stałą współpracę ze sklepami zoologicznymi online. To one w cyklicznych, wcześniej ustalonych zamówieniach, dostarczają odpowiednią ilość karm suchych i mokrych, przysmaków, a także suplementów. Najlepsze z nich gwarantują również sprzedaż środków na pasożyty, szamponów i odżywek, a także wielu akcesoriów potrzebnych do hodowli. Takie zapewnia Sklep Zoologiczno-Wędkarski zooNowe.pl, gdzie kupisz zabawki, ubranka, miski, transportery, szczotki, legowiska i dziesiątki innych produktów w najwyższej jakości i niskiej cenie!