Potrzebujesz więcej miejsca do przechowywania towaru? Chcesz zwiększyć moce produkcyjne firmy? W sezonie brakuje Ci dodatkowej przestrzeni do działalności? W każdym z tych przypadków idealnym wyborem będą namioty przemysłowe. Doskonale sprawdzą się jako magazyny, hale produkcyjne, czy obiekty sportowe. Poznaj największe zalety tego typu konstrukcji.

Stabilna konstrukcja

Wbrew pozorom nowoczesne hale namiotowe to wytrzymałe i bezpieczna konstrukcje. Producenci namiotów przemysłowych stosują różne sprawdzone rozwiązania. Przykładowo firma Ekostal Elżbieta Kluj, Arkadiusz Kluj sp.j ma w swojej ofercie namioty wykonane w technologii lekkich, samonośnych dwugałęziowych kratownic stalowych ocynkowanych ogniowo. Taki obiekt nie wymaga podpór wewnętrznych. Ściany oraz dach zbudowane są z kolei ze zbrojonej powłoki z tworzywa sztucznego, mocowanej do konstrukcji przy pomocy aluminiowych listew kedrowych i ekspandera gumowego. Każda hala namiotowa zbudowana przez tę firmę posiada odpowiednią dokumentację techniczną i jest dopuszczona do użytkowania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego.

Duża elastyczność przy minimum formalności

W wielu firmach występuje tak zwana sezonowość sprzedaży. Przez kilka miesięcy w roku znacząco poprawia się koniunktura i część przedsiębiorstw potrzebuje dodatkowej przestrzeni magazynowej lub produkcyjnej. W takiej sytuacji nie ma sensu inwestować w budowę nowego obiektu, który przez większą część roku i tak byłby nieprzydatny, Rozwiązaniem jest postawienie namiotu przemysłowego, który po sezonie będzie można zdemontować i spakować na kolejny rok. Nie trzeba się też przejmować pozwoleniem na budowę, bo na obiekt tymczasowy, czyli taki, który jest użytkowany do 180 dni w roku, wystarczy zgłoszenie w urzędzie.

Szybka i tania budowa hal namiotowych

Konstrukcja hal namiotowych nie jest skomplikowana, dzięki czemu ich montaż jest stosunkowo szybki. W zależności od rodzaju i wielkości konstrukcji czynność ta trwa od kilku dni do paru tygodni. Wszystkie elementy stelaża i powłoki zewnętrznej są do siebie idealnie dopasowane. Również systemy mocowań zostały tak zaprojektowane, aby hale namiotowe można było szybko zmontować, zdemontować i łatwo przetransportować w inne miejsce. Lekka budowla nie wymaga również masywnych fundamentów, co znacznie przyśpiesza montaż hali namiotowej. Koszt budowy w porównaniu do tradycyjnych budynków jest bardzo niski. Często nawet bardziej opłaca się inwestorowi zamówić tego typu halę, niż wynająć dodatkową przestrzeń magazynową.