Betoniarnia STAMBET-BUD mieści się w Grodzisku Mazowieckim i specjalizuje się w sprzedaży betonu towarowego oraz specjalnego. Wspomnianemu wyżej materiałowi budowlanemu stawiane są coraz wyższe wymagania w zakresie stabilności, trwałości i bezpieczeństwa konstrukcji. Inwestorzy szukają towarów o potwierdzonej jakości i neutralnym wpływie na środowisko naturalne. Czym charakteryzuje się beton towarowy i dlaczego warto zamówić go w firmie STAMBET-BUD?

Beton towarowy, czyli jaki?

Beton towarowy to mieszanka betonowa dostarczana na plac budowy przez firmę zewnętrzną. W przeciwieństwie do betonu wyrabianego bezpośrednio w betoniarce charakteryzuje się określonymi parametrami fizyko-chemicznymi i powtarzalną jakością. Polska jest czwartym producentem betonu towarowego w Europie, a betoniarnia STAMBET-BUD należy do jednych z najwydajniejszych wytwórni betonu w kraju. Przedsiębiorstwo dysponuje nowoczesnym, sterowanym komputerowo węzłem betoniarskim o wydajności 80m3/h. Warto dodać, że omawiana firma współpracuje z Cementownią Ożarów, zakładem Kruszywa Ludwiniak oraz dostawcą chemii budowlanej „Sika”, od których pozyskuje starannie wyselekcjonowane komponenty do produkcji betonu towarowego i specjalnego. Sprawdzone pod kątem jakości prefabrykaty i dostęp do nowoczesnych technologii wytwarzania gwarantują doskonałe parametry wytrzymałościowe mieszanek betonowych od firmy STAMBET-BUD. W ofercie omawianego przedsiębiorstwa dostępny jest beton towarowy klasy C8/10, C12/15, C16/20, C20/25, beton wodoodporny W4 i beton posadzkowy.

Jak sporządza się zamówienie na beton towarowy?

Specyfikacja na beton to nic innego, jak zbiór wymagań dotyczących stwardniałego betonu i samej mieszanki betonowej. Przy tworzeniu specyfikacji trzeba zwrócić uwagę na docelowe przeznaczenie materiału, odporność betonu na korozję oraz wielkość konstrukcji. Zazwyczaj stworzenie takiej specyfikacji leży po stronie projektanta obiektu. Rolą producenta betonu jest wytworzenie mieszanki zgodnie z wytycznymi zawartymi w dokumencie. Betoniarnia STAMBET-BUD może się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w produkcji betonu towarowego na zamówienie. Firma wytwarza beton projektowany, beton recepturowy i normowy beton recepturowy. Przedsiębiorstwo chętnie współpracuje z odbiorcami z powiatu grodziskiego, oferując im towar najwyższej jakości i terminowe dostawy. Co ważne, firma STAMBET-BUD, jako jedna z nielicznych betoniarni w tym regionie, posiada profesjonalne stanowisko do recyklingu betonu.