Produkty witaminowe i suplementy dla psów i korzyści stosowania ich

Materiał partnera
2019-07-24
odżywianie

Tak samo jak w przypadku ludzi, zwierzęta do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju, oprócz zdrowej i zbilansowanej diety potrzebują odpowiedniej suplementacji. Coraz większa grupa właścicieli czworonożnych pupili dba o ich zdrowie i dobrą kondycję dlatego zaobserwować można wzrost zainteresowania branżą farmaceutyków weterynaryjnych oraz jej rozwój. Jakie produkty należy stosować? Na co wpływaj produkty witaminowe dla zwierząt?

Wzbogacenie diety

Różnego rodzaju produkty witaminowe i suplementy stosuje się głównie w przypadku zwierząt domowych, zwłaszcza psów i kotów, które traktowane są jak pełnoprawni członkowie rodziny i towarzyszą nam codziennie podczas wielu czynności, radośnie reagując na powrót właścicieli czy łasząc się podczas relaksu na kanapie. Pełnowartościowy posiłek dla psa powinien dostarczać mu odpowiednią ilość węglowodanów, białka i tłuszczy. Oprócz tego konieczne jest uzupełnianie diety o dodatkowe składniki i witaminy oferowane przez PFO Vetos-Frama, których dziennego zapotrzebowania nie jest w stanie przyjąć wraz ze spożywanym pożywieniem. Suplementy powinny być podawane w szczególności psom w okresie szczenięcym, czyli w czasie szybkiego wzrostu kości i stawów, podczas rekonwalescencji po przebytej chorobie, gdy pies wchodzi w okres starości oraz po urodzeniu szczeniaków, co wiąże się z koniecznością produkcji mleka i karmienia ich. Zupełnie tak jak w przypadku człowieka. Dobrej jakości produkty mogą pełnić rolę wspomagającą podczas niektórych dolegliwości. Co ważne, dawkowanie produktów witaminowych uzgodnić należy z weterynarzem, by nie zaszkodziły one naszemu pupilowi.

Korzystne działanie

Zadaniem suplementów, jako dodatków do codziennej diety jest wzbogacanie jej o składniki odżywcze i witaminy niezbędne do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania zwierzaka. O zdrowiu psa w głównej mierze świadczy stan jego sierści i skóry. By była ona piękna, lśniąca, mocna i nie wypadała w nieodpowiednim czasie należy stosować witaminy z grupy B, która pozytywnie wpływa także na kondycję i poziom energii psa,  oraz witaminę C wykazującą dodatkowo właściwości antyoksydacyjne. Poprawę pracy układu immunologicznego, przyspieszenie gojenia się ran, opóźnienie procesu starzenia  zapewnia witamina E. W przypadku psów warto zadbać o jego uzębienie stosując witaminowe gryzaki czy kostki. Kluczową rolę w rozwoju kości, stanów oraz w procesie krzepnięcia krwi odgrywa wapń. Jednakże jego nadmiar może powodować gorsze konsekwencje, aniżeli niedobór. Na weterynaryjnym rynku farmaceutycznym, m. in. w katalogu PFO Vetos-Farma. dostępnych jest wiele różnych produktów witaminowych i suplementów, odpowiadających za poszczególne narządy i funkcje życiowe, przeznaczonych dla różnych zwierząt.

Opracowanie artykułu:

PFO Vetos-Farma Sp. z o.o.

ul. Zachodnia 6, 63-322 Gołuchów wielkopolskie
e-mail
www