Przygotowując dokument do druku, bardzo ważne jest zadbanie o wysoką jakość plików graficznych, pożądane rozmiary czy stosowanie się do specyfikacji technicznej, ale pozostaje jeszcze pytanie – druk offsetowy czy cyfrowy? Druk offsetowy cieszy się ogromną popularnością przede wszystkim ze względu na wysoką jakość drukowanych projektów. Jeśli szukasz sprawdzonej drukarni, która profesjonalnie wykona zlecenie, Techgraf spełni Twoje oczekiwania.

Na czym polega druk offsetowy? 

Druk offsetowy to najczęściej stosowana technologia druku przemysłowego. Obraz przenoszony jest z płaskiej formy drukowej na podłoże drukowe przy pomocy cylindra pośredniego, obciągniętego gumą. Cylindry przenoszą wybrany kolor wraz z odpowiednim kolorem składowym na papier. Kolory składowe, czyli CMYK, to zestaw 4 podstawowych kolorów farb drukarskich: cyjan, magenta, żółty i czarny. Druk offsetowy może być wykorzystywany do zadruku różnych rodzajów papieru, w zależności od potrzeb projektu. 

Jakie są zalety druku offsetowego?

Druk offsetowy to metoda niezwykle uniwersalna, umożliwiająca wykonanie różnych rodzajów zleceń. Jej największą zaletą jest przede wszystkim otrzymana jakość, która niezależnie od projektu zachwyca klientów. Otrzymany wydruk charakteryzuje się niezwykłą wyrazistością, idealnym odwzorowaniem barw, a także nawet drobnych szczegółów. Ze względu na dość skomplikowany proces technologiczny druk offsetowy jest szczególnie polecany w wielonakładowych zleceniach. Warto zwrócić uwagę, że im więcej potrzebnych do zadrukowania arkuszy papieru, tym korzystniejsza cena. Klienci decydują się na druk offsetowy również ze względu na trwałość druku, która dzięki swojej wytrzymałości może być poddawana uszlachetnianiu, co przekłada się na końcowe walory estetyczne projektu. Jednak by cieszyć się najwyższą jakością wydrukowanych projektów, warto wybrać drukarnię, która doskonale zna się na druku offsetowym. Techgraf to drukarnia z wieloletnim doświadczeniem, która na swoim koncie ma niezliczoną liczbę zleceń i szereg zadowolonych klientów. 

Dlaczego warto wybrać Techgraf? 

Techgraf to zakład poligraficzny, który zajmuje się drukiem offsetowym od 1991 roku. Siedziba drukarni znajduje się w Łańcucie, a jej właścicielem jest Piotr Teichman. Firma nieustannie rozwija się i dostosowuje do potrzeb klientów, przyczyniając się do ich sukcesów. Park maszynowy składa się z działu druku z maszynami arkuszowymi, działu introligatorskiego, działu uszlachetniania druków, jak również działu opakowań. Przedsiębiorstwo oferuje druk offsetowy książek, podręczników, ćwiczeń, tektury, a także opakowań. Wieloletnie doświadczenie wpłynęło na najwyższą jakość oferowanych usług. Korzystając z usług drukarni Techgraf, możesz oczekiwać terminowej realizacji zlecenia i korzystnych cen.