Regały wysokiego składowania znacznie usprawniają funkcjonowanie magazynów czy firm logistycznych. Pozwalają na niewielkich powierzchniach umieszczać ciężkie przedmioty w dużej ilości. Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach przechowywania towarów na regałach wysokiego składowania, które sprawiają, że proces ten będzie bezpieczny. Jak przechowywać produkty na tych elementach?

O czym pamiętać przy przechowywaniu towarów na regałach wysokiego składowania?

Bezpieczeństwo w magazynach jest najważniejsze dla każdego pracodawcy. Dlatego inwestując w regały wysokiego składowania trzeba zadbać o takie kwestie jak zabezpieczenie, serwis czy profesjonalny montaż i demontaż. Pogarszający się stan konstrukcji metalowej często jest wynikiem zaniedbań z zakresu przeprowadzanych bieżących, okresowych przeglądów. Kontrole są co prawda obowiązkowe, ale przedsiębiorcy nie zawsze przeprowadzają je terminowo.

Dużym problemem jest także zbyt pobieżna ocena kondycji regałów lub rezygnacja z pomocy eksperta z uprawnieniami. Powielany błąd to lekceważenie uszkodzeń mechanicznych – deformacje elementów konstrukcyjnych czy uszkodzenia odbojnic. Przechowując towary na regałach wysokiego składowania, trzeba również stosować się do zaleceń producenta względem czynności konserwacyjnych oraz wykorzystywać konstrukcję zgodnie z jej przeznaczeniem. Dlatego przegląd techniczny regałów wysokiego składowania jest absolutną koniecznością!

Czy montaż regałów wysokiego składowania wpływa na ich wytrzymałość?

Montaż regałów metalowych ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa ich eksploatacji i solidności konstrukcji. Są wykorzystywane do magazynowania dużej ilości ciężkich przedmiotów, dlatego tak ważne jest to, aby zadbać o ich stabilność i trwałość. W przeciwnym wypadku występuje ryzyko destabilizacji, która będzie przyczyną wypadków w pracy. Profesjonalny montaż regałów, który oferuje m.in. kompleksowe usługi dotyczące regałów Orson, jest równocześnie gwarancją bezpieczeństwa dla pracowników.

Dlaczego warto poddawać regały magazynowe okresowej kontroli?

Okresowe kontrole regałów wysokiego składowania pozwalają przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo i zmniejszyć ryzyko wypadków w miejscu pracy. Poza tym są również ważne, aby przedłużyć żywotność konstrukcji i zapobiegać ich uszkodzeniom.