Baza wiedzy dla małych i średnich firm

Jakie podatki musi płacić przedsiębiorca?

2021-01-18
Płacenie podatku dochodowego jest obowiązkiem zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Przedsiębiorcy są dodatkowo zobowiązani do kilku innych podatków.

Umieranie w godności. Jak się przygotować do odejścia w obliczu nieuleczalnej choroby?

2021-01-18
Człowiek terminalnie chory wchodzi w schyłkowy, lecz bardzo ważny etap egzystencji. Wyjaśniamy, jak w tym trudnym okresie odnaleźć spokój i zachować godność.

Przeznaczenie rolniczych przyczep przeładunkowych

2021-01-18
Przyczepy przeładunkowe to maszyny rolnicze, które pozwalają na bardzo szybki przeładunek zboża oraz kukurydzy bez konieczności dojazdu kombajnów do samochodów.

Wymiana pompy paliwowej

2021-01-18
Jeśli chcesz wiedzieć, czym jest pompa paliwowa, jakie są objawy jej uszkodzenia i na czym polega jej wymiana w warsztacie, kliknij link i przeczytaj artykuł.

Panele podłogowe strukturyzowane – czym się wyróżniają?

2021-01-18
Podłogi strukturyzowane – drewno szczotkowane i laminat – to podłogi w stylistyce retro, które ukazują prawdziwe piękno naturalnego surowca. Kliknij i sprawdź.

Rodzaje bron rolniczych

2021-01-17
Brony rolnicze to narzędzia, które wykorzystuje się do rozdrabniania i spulchniania gleby. W naszym artykule przedstawiamy najważniejsze rodzaje bron rolniczych

Fasolki wszystkich smaków… czyli jakich? Jak smakują słodycze z Harrego Pottera?

2021-01-17
Fasolki wszystkich smaków to produkt, który powstał na podstawie serii filmów o słynnym czarnoksiężniku. Wyjaśniamy, jakich smaków fasolek można skosztować.

Rehabilitacja w dochodzeniu do pełni zdrowia po przebyciu Covid-19

2021-01-17
Odpowiednia terapia ozdrowieńców może zmniejszyć prawdopodobieństwo pojawienia się niektórych powikłań. Sprawdź, co powinien zawierać program rehabilitacji.

Czym jest tzw. karta podatkowa?

2021-01-17
Karta podatkowa ma pewne ograniczenia. Nie każdy przedsiębiorca może rozliczać podatek dochodowy w jej ramach. Sprawdź, czy na pewno jesteś do niej uprawniony.

Czym zajmuje się optometrysta?

2021-01-17
Zawód optometrysty jest coraz bardziej popularny, ale cały czas panuje spore niedoinformowanie z nim związane. Sprawdź, czym dokładnie zajmuje się optometrysta.