Co takiego jest w potrawach z grilla, że ​​stają się coraz bardziej popularne? W ostatnim czasie wybitni szefowie kuchni kładą duży nacisk na menu przygotowywane w tej technologii. Grillowanie to starożytny sposób przygotowywania żywności. Nasi przodkowie używali go przez setki lat przed pojawieniem się innych form energii. Obecnie możemy zauważyć, że grillowanie wróciło ze zdwojoną mocą do branży HORECA i już tak zostanie. Ta tradycyjna i naturalna metoda przyrządzania posiłków zapewnienia kucharzom najlepsze rezultaty. Pozwala maksymalnie wykorzystać wysokiej jakości składniki przy użyciu ciepła z żaru węgla drzewnego. Usługę kompleksowego lokali gastronomicznych oferuje Gastromax Polska.

Cuda grillowania z piecami JOSPER

Wszechstronność kuchni z grilla z wykorzystaniem wysokiej jakości węgla drzewnego jest legendarna. W bezpieczny i zdrowy sposób możemy przyrządzić doskonałe steki, dania z ryb i owoców morza oraz wszystkie warzywa. Wreszcie, jak wszyscy wiemy, tekstury, które uzyskujemy — zewnętrzna chrupkość i wewnętrzna delikatność — oraz niuanse zapewniane przez aromaty z grilla są nie do pobicia przez żaden inny rodzaj gotowania.

Podążając za światowymi trendami w grillowaniu przedstawiamy Państwu piece hiszpańskiej marki JOSPER opalane węglem drzewnym.

grill 2

Zamknięty piec czy otwarty grill?

Istnieją dwa podstawowe systemy grillowania: zamknięty piec na węgiel drzewny stworzony w latach 60. przez markę Jospera oraz tradycyjny otwarty grill. Oba dostępne są na rynku w różnych formatach i rozmiarach, w zależności od tego, czy są przeznaczone dla większej, czy mniejszej liczby gości oraz od konkretnej techniki gotowania.

Tradycyjnym systemem są otwarte grille. Przykładami mogą być baskijski grill / robata grill, w których kontrolujemy odległość nad żarem drewna lub węgla drzewnego.

Drugi system marki Josper zamknięty piec żarowy zatrzymuje ciepło, co oznacza, że można gotować jedzenie w znacznie krótszym czasie i kontrolować przepływ powietrza. Pozwala to na zmniejszenie zużycie węgla i nadanie niepowtarzalnych akcentów smakowych naszym potrawom. Co więcej, będąc zamkniętym, umożliwia kucharzom wykorzystanie typowych technik piekarnika, takich jak pieczenie od góry, wędzenie itp.

Piece Josper dzięki swojej unikalnej budowie znacznie skracają czas grillowania/pieczenia nawet o 35%. Są również bardzo ekonomiczne – zużycie węgla jest nawet o 40% niższe niż w otwartym grillu. Ponadto przygotowywane w nich produkty zachowują swoją soczystość i mają niepowtarzalny smak.

Węgiel drzewny z dębu Holm

Węgiel drzewny z dębu Holm jest bardzo dobrze znany i najczęściej używany w Hiszpanii, skąd pochodzą piece Josper. Wynika to z obfitości dębu ostrolistnego w śródziemnomorskich lasach Półwyspu Iberyjskiego, jego dużej mocy grzewczej, szybkiego i wydajnego spalania i niskiego iskrzenia, oraz charakterystycznego intensywnego aromatu, który idealnie nadaje się do mięs, ryb i owoców morza.

Potrawy z grilla są integralną częścią wykwintnej kuchni.  Zapotrzebowanie konsumentów na nie rośnie z dnia na dzień, a szefowie kuchni opracowują każdego dnia nowe, zaskakujące przepisy.

Oficjalnym przedstawicielem na Polskę urządzeń marki Josper jest firma GASTROMAX POLSKA Sp. z o.o.

Marka Josper zaprasza Was do grillowania !

josper33