Dobrą drukarkę laserową czy atramentową można kupić w naprawdę przystępnej cenie. Niestety, ceny oryginalnych tonerów i tuszów są zazwyczaj wysokie, a to powoduje, że zarówno w domach, jak też w wielu firmach stosuje się ich tańsze zamienniki. Jednak czy to dobra decyzja? Warto zastanowić się nad konsekwencjami stosowania tańszych i nieoryginalnych produktów.

Zalety oryginalnych tuszy

Jeżeli zależy ci na dobrej jakości wydruku i na tym, by urządzenie nie zostało uszkodzone, to powinieneś korzystać z oryginalnych tuszów do swojej drukarki. Nawet, gdy drukarka ulegnie awarii, to w przypadku, gdy jest na gwarancji, można oddać ją do serwisu gwarancyjnego. Gdyby znajdował się w niej zamiennik, pomoc serwisowa mogłaby nie zostać udzielona. Oryginalne materiały, kupione w sklepach z tuszami i tonerami, takich jak sklep z Kołobrzegu prowadzony przez pana Leszka Wiśniewskiego, zapewniają wydrukowanie dużej ilości stron. Ich stosowanie pozwala na zachowanie najwyższej jakości wydruku, co jest ważne, jeśli drukujesz zdjęcia, dyplomy, certyfikaty czy inne dokumenty oraz korespondencje służbową, które wymagają estetycznego, wyraźnego wyglądu. Druk będzie czysty, trwały i wyraźny, a do tego odporny na blaknięcie i ścieranie. Ponadto masz pewność, że drukowanie będzie wydajne i będzie przebiegało bezpiecznie (bez kleksów, zacięcia papieru czy przerywanego wydruku). Kasety z oryginalnymi tonerami są odpowiednio zabezpieczone, przez co nie rozszczelniają się, nie zatykają dysz i nie powodują wycieku atramentu do urządzenia. W sklepie internetowym Tonery –Kg możesz nabyć oryginalne tusze: np. HP 655 czarny, HP 650 kolor, oraz tonery: HP 05ACE285A czy HP 12AQ2612A, do drukarek Hp i drukarek Brother.

Stosowanie zamienników- tańsze, ale ryzykowne

Oczywiście możesz pokusić się o dużo tańsze zamienniki. Jeśli drukujesz na własne potrzeby, nie są to ważne dokumenty bądź nie zależy ci jak dobrej jakości wydruku to możesz z nich korzystać. Istnieją zamienniki, które mają wypracowaną określoną renomę i cieszą się dobrymi opiniami i dużą popularnością, a ich eksploatacja nie wiąże się właściwie z żadnym ryzykiem. Ale jeśli już decydujesz się na zamiennik to niech będzie on nieregenerowany, tylko nowy. A najlepiej gdyby był produkowany przez znane firmy, takie jak HP. Firma ta posiada w ofercie zamienniki np. Hp CB435A (35A) czy Hp CE505A (05A), których wydajność sięga 2500 stron. Te i wiele innych zamienników jest dostępnych w sklepie internetowym Tonery-Kg. To produkty bezpieczne dla drukarek. Jednak gdy zdecydujesz się na bardzo tanie zamienniki od nieznanych producentów, możesz trafić po prostu na falsyfikaty, które są groźne dla urządzeń drukujących i mogą je bezpowrotnie uszkodzić.