Właściciele samochodów lub innych pojazdów starają się o nie dbać. W tej kwestii ważną sprawę odgrywa przechowywanie pojazdów. Niektórzy zostawiają swoje auta przy ulicy, inni na parkingach strzeżonych, są również tacy, którzy nieco lepiej przechowują swoje samochody, a mianowicie zamykają je w garażach. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na montaż garażów blaszanych. Blaszany garaż jest łatwiejszy do zbudowania niż tradycyjny, stąd jego popularność.

Jak powstaje garaż blaszany?

Miejsce dla przechowywania samochodów lub innych pojazdów jest bardzo ważne w kwestii ich żywotności. Wiadomo, że na pozostawione pod gołym niebem pojazdy działają rozmaite czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg, słońce, czy wiatr. Aby uchronić nasz pojazd przed tymi rzeczami należy wybudować garaż. W tym miejscu pojawia się dylemat, jaki garaż postawić? Zbudowanie garażu tradycyjnego, np. z pustaków może okazać się dość kosztowne. Dlatego lepszym rozwiązaniem może być postawienie garażu blaszanego, który jest znacznie tańszy, a z pewnością wystarczy do zabezpieczenia naszego auta.

Zanim firma zajmująca się produkcją garażów zacznie tworzyć dla nas garaż, konieczne jest posiadania odpowiednich materiałów. Blaszane garaże wykonuje się z blachy oraz stalowych kątowników. Pierwszym krokiem przy tworzeniu blaszanego garażu jest wykonanie jego podstawy. Proces ten polega na dokładnym zespawaniu ze sobą elementów ramy. Ten krok musi zostać wykonany z wielką starannością, ponieważ do podstawy blaszanego garażu przymocowywane będą pozostałe części, czyli obudowa garażu.

Przed zamontowaniem blachy, musi ona zostać poddana obróbce. W celu obróbki blachy fachowcy z firmy Romstal z Krzesławic w województwie Małopolskim używają specjalistycznych maszyn, które pozwalają na uzyskanie blachy z przemiennymi wklęsłymi i wypukłymi fragmentami. Dopiero po odpowiedniej obróbce blachy można ją zamontować do wcześniej stworzonego szkieletu garażu. Blacha musi zostać dokładnie przykręcona, by całość była stabilna.

Następnym krokiem jest ocynkowanie całego garażu. Fachowcy zalecają, by w przypadku kupna gotowych garażów, wybierać te ocynkowane, ponieważ taki garaż jest znacznie odporniejszy na działanie czynników atmosferycznych. Dodatkowo ocynkowany garaż wolniej ulega korozji. Ostatnim etapem prac związanych z produkcją blaszanego garażu jest zamocowanie bramy.

Zalety blaszanego garażu

Decydując się na postawienie blaszanego garażu z pewnością zauważymy, że koszt jego produkcji lub kupna nie jest duży. Kolejną zaletą tego rodzaju garażu jest czas, w jakim się go wykonuje. Budowa blaszanego garażu nie powinna przekroczyć tygodnia. Jeśli zdecydujemy się na zakup gotowego garażu, wówczas czas oczekiwania nie powinien przekraczać dwóch tygodni. Wszystko zależy od jego rozmiarów i kształtów. Gdy kupimy garaż o typowych rozmiarach, możemy spodziewać się, że będzie on dostępny nawet w tym samym dniu, w którym go zamawiamy.

Kolejną zaletą garażu blaszanego jest możliwość łatwego przestawiania i transportowania go. Małe garaże blaszane często nie posiadają stałych fundamentów, w związku z tym ich przeniesienie nie stanowi większego problemu.

Jeśli komuś zależy tylko na ochronie pojazdów lub innych rzeczy przed warunkami atmosferycznymi, warto kupić garaż blaszany.