Malowanie elewacji domu jest jednym z najskuteczniejszych sposobów odświeżenia budynku i nadania mu nowego wyglądu. Jak wiadomo z czasem deszcz, kurz czy mech sprawiają, że na ścianach budynku widoczne są zabrudzenia. Aby odmalować elewację warto postawić na usługi sprawdzonej firmy, jak Moder Ład, która profesjonalne zajmie się wszystkimi koniecznymi pracami – począwszy od przygotowania podłoża, a skończywszy na nakładaniu farby.

Odpowiednie przygotowanie podłoża i dobór farby

Ściany każdego budynku mieszkalnego wraz z upływem czasu ulegają zabrudzeniom, do których powstawania przyczyniają się niesprzyjające warunki atmosferycznej, jak np. deszcz, słońce, a także mech czy pleśń. Aby skutecznie poprawić wygląd wizualny domu i zabezpieczyć tynk przed niszczeniem, najlepiej wykonać malowanie elewacji, czym zajmuje się profesjonalna firma Moder Ład Wojciech Ciężkowski. Powłoka farby nie tylko przywraca budynkowi atrakcyjny i piękny wygląd, ale także przyczynia się do ochrony ocieplenia oraz skutecznie ogranicza niszczenie tynku. Zanim przystąpi się do właściwego procesu malowania, konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłoża, które opiera się na zabezpieczeniu stolarki okiennej i drzwiowej oraz tych elementów, które nie są poddawane odnawianiu. W tym celu trzeba użyć wytrzymałych folii i taśm.

Bardzo ważne jest również oczyszczenie elewacji, które polega na zmyciu z niej zabrudzeń, jak kurz, mech czy inne pojawiające się zanieczyszczenia. Pozwala to zwiększyć przyczepność farby. Nie bez znaczenia jest również zaimpregnowanie ścian domu, co znacząco zmniejsza chłonność podłoża, a tym samym ogranicza zużycie środka do dekoracji o wybranym kolorze. Kolejnym niemniej ważnym etapem jest wybór odpowiedniego preparatu, który musi zostać właściwie dobrany do rodzaju tynku. Na rynku dostępne są farby elewacyjne silikonowe, silikatowe, silikatowo-silikonowe, a także akrylowe. Trafiony wybór pozwala na uzyskanie powłoki, która będzie się cechowała długoletnią żywotnością. Wybrany rodzaj farby, oprócz określonej barwy, powinien mieć właściwości wodoodporne, które pozwolą ograniczyć wchłanianie wody z otoczenia w głąb ścian budynku.

Profesjonale usługi malarskie elewacji

Niezwykle ważne jest, aby firma zatrudniała wykwalifikowanych pracowników, którzy posiadają wiedzę na temat prawidłowych technik malarskich, wykorzystując nie tylko pędzle i wałki, ale także pistolety natryskowe. Istotną kwestią jest także rozstawienie rusztowań i zabezpieczenie prac malarskich wykonywanych na wysokościach. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się zatrudnienie doświadczonej firmy Moder Ład Wojciech Ciężkowski z Elbląga w województwie warmińsko-mazurskim, która oferuje najwyższą jakość świadczonych usług i dbałość o detale, wypływające na wygląd domu. Ważne jest, aby specjaliści przed przystąpieniem do prac dokładnie ocenili stan techniczny elewacji i w razie obecności drobnych uszkodzeń, mogli je bez problemu naprawić przed malowaniem. Ponadto, liczy się też umiejętne nakładanie farby, aby nie powstawały nie powstawały zacieki. Malowanie trzeba wykonywać w dni bezdeszczowe, kiedy nie ma zbyt dużej wilgotności powietrza, aby preparat dekoracyjny mógł swobodnie wyschnąć.