czas czytania: 3 min materiał partnera

Czy nowoczesne farby sprawdzą się w każdym pomieszczeniu?

Remont
Zmiana wyglądu ścian poprzez ich malowanie jest wciąż najpopularniejszym sposobem remontu domów i mieszkań. Niemniej jednak współczesna technologia budowlana zapewnia klientom dostęp do znacznie większej gamy farb, niż było to choćby kilkanaście lat temu. I mowa tu nie tylko o nieograniczonej wręcz ilości kolorów, ale także o samej bazie, które obecnie może być przystosowana do pełnienia konkretnej funkcji. Co warto wiedzieć o farbach?

Farby w pokojach dziennych

Nie ulega żadnej wątpliwości, że użycie farb zdecydowanie najbardziej kojarzy się ze zmianą wystroju pomieszczeń dziennych takich jak salony, sypialnie, garderoby, czy gabinety. Jest to metoda nie tylko ekonomiczna, ale również bardzo ergonomiczna. Jakie farby sprawdzą się w tych przypadkach najlepiej? Zdecydowanie warto postawić na farby ceramiczne, których struktura dokładnie pokrywa malowaną powierzchnię, a głębia uzyskanych kolorów jest w stanie zachwycić każdego. Nie można również nie wspomnieć o farbach, wykazujących doskonałe właściwości w zakresie plamoodporności. To szczególnie przydatne, gdy w mieszkaniu znajdują się małe dzieci lub zwierzęta domowe. Aby nieco uatrakcyjnić wygląd w szczególności pomieszczeń dziecięcych, warto również przemyśleć zakup farb tablicowych oraz magnetycznych, dzięki którym nie trzeba będzie się obawiać, iż ściana może zostać w jakiś sposób zniszczona.

Jak to zwykle bywa w przypadku remontu, sam nawet najlepszy materiał do nie wszystko. Aby wnętrze mogło prezentować się zjawiskowo, potrzebny jest przede wszystkim rzetelny wykonawca. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Wolf-Bud, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat zapewnia inwestorom kompleksowe wsparcie w zakresie malowania, tapetowania, układania płytek oraz montażu sufitów podwieszanych i ścian działowych. W jakich jeszcze pomieszczeniach sprawdzą się nowoczesne farby?

Farby w pomieszczeniach o podniesionej wilgotności

Choć nie wyda się to tak oczywiste, nowoczesne farby są w stanie doskonale spełnić swoją funkcję również w pomieszczeniach o okresowo lub stale podniesionej wilgotności. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o kuchniach, łazienkach i pralniach. W zdecydowanej większości przypadków stosuje się tutaj farby lateksowe, których struktura odporna jest na degradacyjne działanie wody, zarówno w stanie ciekłym, jak i w formie pary wodnej. Inwestor może mieć absolutną pewność, iż rozwiązanie takie będzie służyło przez lata. Jeżeli mowa o kuchniach i łazienkach, warto zwrócić także uwagę na farby akrylowe, które jednak nie należą do rozwiązań specjalnie tanich.

Nie można także zapominać o tym, iż malowanie ścian jedynie na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo proste. To skomplikowany i przede wszystkim wieloetapowy proces, który wymaga nie tylko ogromnego doświadczenia i precyzji, ale także wykonania odpowiednich prac przygotowawczych.