Dobry fach w ręku może stać się podstawą świetnie prosperującego biznesu. Tak jest w przypadku dekarza. W końcu nie sposób wyobrazić sobie budowę obiektu budowlanego bez skorzystania z jego profesjonalnych usług. Dach nad głową jest przecież podstawą każdego domu jednorodzinnego. Należy jednak pamiętać, że firma dekarska nie zajmuje się jedynie pokryciem dachów. Usługi dekarskie mieszczą w swoim zakresie także konstrukcje stalowe czy obudowę hal przemysłowych i innych obiektów.

Konstrukcje stalowe

Choć usługi dekarskie opierają się przede wszystkim na wykonywaniu pokryć dachowych, szkielet dachu w postaci konstrukcji stalowej to także tematyka, z którą świetnie poradzi sobie dekarz. Taki dach jest najczęściej pokryciem dla wszelkiego rodzaju hal przemysłowych, magazynów czy obiektów stworzonych do przechowywania na przykład maszyn rolniczych. Zaletą takiego rozwiązania jest szybki i łatwy czas montażu. Taki dach to konstrukcja lekka, ale jednocześnie wytrzymała. Nie ma więc obaw o jej trwałość w zderzeniu z trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Walorem dachowych konstrukcji stalowych jest fakt, że bez najmniejszego problemu można je dopasować do istniejących już obiektów budowlanych. Jest to szczególnie przydatne, gdy w planach jest powiększenie wybudowanych wcześniej hal czy magazynów. Prawdopodobnie najmniej istotnym, aczkolwiek miłym akcentem jest wpasowanie się konstrukcji stalowych w ogólny zarys architektoniczny.

Blaszane panele elewacyjne

Innowacyjnym i coraz chętniej wykorzystywanym rozwiązaniem przy wykonywaniu elewacji domów jednorodzinnych są blaszane panele elewacyjne. To codzienny widok, jeśli chodzi o hipermarkety czy budynki przemysłowe, ale w przypadku prywatnych posesji jest to designerski fenomen. Nie dość, że nadadzą niepowtarzalnego charakteru przydomowej elewacji, to jeszcze będą stanowić świetną ochronę fasady budynku. Jak zauważa pracownik firmy Stelmaszyński s.c. Firma budowlana, która zajmuje się realizowaniem usług dekarskich, klienci coraz częściej decydują się na elementy ozdobne w postaci blaszanych paneli elewacyjnych.

Pokrycia dachowe – blachówka cementowa czy ceramiczna?

Firmy dekarskie zajmują się również wykonywaniem pokryć dachowych. Niestety prace związane z tymi czynnościami są jednymi z najbardziej obciążających portfel. Właśnie dlatego często pada pytanie: na jaką blachówkę się zdecydować? Jeśli wybór ma być podyktowany ceną, to zdecydowanie bardziej intratnym rozwiązaniem będzie blachówka cementowa. Być może jest wykonana w sposób mniej estetyczny, jednak zauważyć to można jedynie z bliskiej odległości.