czas czytania: 3 min materiał partnera

Jak przygotować się do remontu generalnego mieszkania?

Remont mieszkania

Remont mieszkania jest zawsze dużym wyzwaniem. Przeprowadzenie generalnego remontu wiąże się ze sporym wydatkiem i tygodniami pracy. Bez wątpienia osobę remontującą czeka wiele problemów oraz nerwów z nimi związanych. Warto jednak podjąć wysiłek, aby w późniejszym czasie móc cieszyć się dobrze urządzonym mieszkaniem, według własnego pomysłu.

Jak przygotować się do remontu mieszkania?

Przede wszystkim ważny będzie odpowiedni wybór pory roku, w którym remont będzie przeprowadzany. Wszelkiego rodzaju farby, czy lakiery, muszą mieć możliwość wyschnięcia. Tak samo pracom związanym z dużą ilością pyłów i kurzu, sprzyjają otwarte okna, dzięki którym napływa choć trochę powietrza do modernizowanych pomieszczeń. Dlatego właśnie nie należy prac takich przeprowadzać zimą. Odradzane jest to tym bardziej w sytuacji, gdy osoba mieszkająca w remontowanym mieszkaniu, nie ma miejsca, do którego mogłaby się przeprowadzić na sam jego czas. Po wyborze odpowiedniego terminu warto wykonać projekt mieszkania. W tym celu można skorzystać z usług projektanta. Nie jest on jednak niezbędny. Mając wizję pomieszczeń, można samemu taki projekt przygotować. Niezbędna w takim wypadku będzie informacja od spółdzielni mieszkaniowej, o ograniczeniach remontowych mieszkania. Wykonując projekt pomieszczeń, warto jednocześnie obliczyć ilość potrzebnych materiałów, potrzebnych do jego realizacji. Będąc przy materiałach, korzystnie jest liczyć ich zapotrzebowanie na górkę. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że ich nie zabraknie, w trakcie prowadzenia prac.

Front robót i zakupy

Wybrać także trzeba odpowiednią ekipę remontową. Im wcześniej ją wybierzemy, tym lepiej dla nas. Musi być to firma uczciwa i solidna, taka jak Usługi Wykończeniowe Łukasz Ptak. Jest to firma z Wolsztyna, która świadczy usługi kompleksowego wykańczania wnętrz, ale także pojedynczych prac, typu malowanie ścian, lub montaż paneli podłogowych. Przygotowując front robót, należy ustalić kolejność wykonywanych prac, wraz z terminami oraz materiały, jakie będą potrzebne do ich realizacji. Przed udaniem się na zakupy, należy przygotować listę rzeczy, które musimy nabyć. Dzięki niej nie zapomnimy o żadnej pozycji. Będziemy mieli także szacunkowy pogląd, ile cała inwestycja będzie kosztować. Jest to bardzo ważne, zważając na fakt, iż każdy inwestor ma mniej bądź bardziej ograniczony budżet. Ustalając kolejność prac, należy zaczynać od wyburzeń i stawiania ścian, skuwania podłóg oraz paneli naściennych. Pamiętać należy także o przeglądzie instalacji. Ich wymiana może być pracochłonna i kosztowna, jednak może okazać się zbawienna w dalszej perspektywie.