Jak skutecznie przywrócić doskonały wygląd elewacji?

Materiał partnera
2019-06-25
Mycie elewacji

Elewacja to najważniejsza część zewnętrzna każdego obiektu użytkowego. To właśnie jej wykończenie i stan decydują o wyglądzie budynku, który wraz z upływem lat czy w wyniku powstałych uszkodzeń i zniszczeń traci swoje doskonałe walory wizualne. Istnieje jednak wiele możliwości przywrócenia doskonałego stanu elewacji. Jest to możliwe dzięki kompleksowym usługom w zakresie jej renowacji i czyszczenia. Co proponują fachowcy w tym zakresie?

Problematyczny brud na elewacji

Zewnętrzna część budynku narażona jest na działanie wielu czynników, które powodują jej niszczenie. Trudne warunki atmosferyczne, różnego rodzaju substancje czy pyły są przyczyną powstawania problematycznych zabrudzeń, które w przypadku elewacji są bardzo trudne do usunięcia. Konieczne jest zastosowanie specjalistycznych środków, którymi dysponują wyłącznie fachowcy, tacy jak np. firma Fighter-Bud, zajmująca się kompleksowym czyszczeniem oraz renowacją elewacji. Dotyczy to fasad wykonanych z rozmaitych materiałów, w tym choćby z naturalnego piaskowca.

Usługa czyszczenia elewacji doskonale sprawdza się zarówno w przypadku domów, jak i szeregu innych obiektów, w tym np. budynków usługowych i handlowych. Specjaliści są w stanie wykonać również mycie elewacji blaszanej lub sidingu. Dzięki temu fasada odzyskuje swój pierwotny wygląd, co pozwala uniknąć konieczności jej ponownego wykończenia kosztownymi materiałami. W niektórych sytuacjach konieczne jest także przeprowadzenie renowacji – kiedy dokładnie?

Renowacja fasady

Uszkodzenia mechaniczne powstałe w wyniku naturalnej eksploatacji budynku wpływają na jego nieestetyczny wygląd. Mało atrakcyjny obiekt traci na wartości – nawet mimo doskonałego stanu wnętrz, inwestorzy sporą uwagę poświęcają fasadzie. Kłopotliwe zniszczenia występujące m.in. na elewacjach z cegły, klinkieru czy wspomnianego już piaskowca można jednak skutecznie wyeliminować dzięki usłudze renowacji. Nałożenie specjalnych materiałów pozwala uzyskać pierwotną jakość powierzchni.

Dodatkową usługą w tym zakresie jest też ponowne malowanie fasady. Elewacja dzięki temu odzyskuje swój pierwotny wygląd, który może być zaburzony również przez graffiti. Efektem wandalizmu są trudne do usunięcia konwencjonalnymi środkami szpecące napisy czy obrazy. Ich obecność na elewacji budynku jest niepożądana, dlatego także i w tym wypadku warto zlecić jej profesjonalne czyszczenie oraz renowację. Należy jednak pamiętać, by tego typu czynności powierzyć wyłącznie doświadczonym fachowcom – będą oni w stanie wykonać rzetelną pracę przy każdym typie elewacji.