Firmy remontowo-budowlane oferują swoim klientom szereg usług wykończeniowych: docieplanie budynków i pomieszczeń, tynkowanie zewnętrzne i wewnętrzne, malowanie ścian i sufitów, tapetowanie, układanie płytek ceramicznych, kafelkowanie. Zobacz, na czym polegają najpopularniejsze prace wykończeniowe i dlaczego warto korzystać z usług profesjonalistów.

Czym są prace wykończeniowe?

Budowa domu to proces długotrwały i skomplikowany. Od powstania projektu, bo momentu zamieszkania w wymarzonym budynku mija sporo czasu, ze względu na ilość prac, które wykonać muszą firmy budowlane oraz remontowo-wykończeniowe. Prace wykończeniowe to ostatni i najtrudniejszy etap, który decyduje o komforcie mieszkania, dlatego warto wybrać firmę, która zatrudnia specjalistów, taką jak Tynk-Mat Usługi Budowlane Marcin Matusiak. To niezwykle ważne, by firma, z której usług zdecydujesz się skorzystać, nie tylko posiadała duże doświadczenie w tego typu pracach, ale również była otwarta na pomysły klienta – w końcu to Ty będziesz mieszkać w tym domu i wiesz najlepiej, czego oczekujesz.

W zakres prac wykończeniowych, które realizują dobre firmy remontowo-budowlane zaliczyć możemy usługi takie jak:

  • docieplenia budynków,
  • tynkowanie,
  • szpachlowanie,
  • prace elewacyjne,
  • gipsowanie,
  • malowanie,
  • a także wykończenia dekoracyjne – tapetowanie, układanie płytek czy paneli podłogowych.

Docieplanie budynków

Do najważniejszych prac wykończeniowych, mających ogromny wpływ na warunki mieszkaniowe należy profesjonalne docieplenie budynku. Można je wykonać zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz, a sposób wykonania uwarunkowany jest zazwyczaj nie rodzajem obiektu oraz preferencjami klientów.

Przy pracach dociepleniowych dużą rolę gra wybór materiału ocieplającego oraz profesjonalizm firmy wykonującej te prace. To od staranności wykonania zależeć będzie szczelność, komfort cieplny, a także izolacja akustyczna, która także ma ogromny wpływ na warunki mieszkaniowe. Warto zatem znaleźć firmę, która profesjonalnie doradzi dobór materiałów oraz kompleksowo wykona prace dociepleniowe.

Tynkowanie mechaniczne

Równie istotnym elementem wykończenia wnętrz jest tynkowanie – zewnętrzne oraz wewnętrzne. Ma ono wpływ nie tylko na walory estetyczne budynku, ale także jego odporność na warunki zewnętrzne – atmosferyczne, oraz wewnętrzne, takie jak na przykład wilgoć. Chroni także drewniane konstrukcje przed działaniem ognia i wyrównuje powierzchnie, przygotowując je pod dalsze etapy prac wykończeniowych.

Tynkowanie wykonywane jest ręcznie lub maszynowo, coraz większą popularnością cieszy się jednak ta druga technika, ze względu na szybkość realizacji, względy ekonomiczne, a także wysoka jakość tynków maszynowych. Tynki maszynowe mogą zawierać także domieszki, które wpływają na ich właściwości, dzięki czemu mogą być w pełni dostosowane do potrzeb klienta.