Malowanie ścian wewnętrznych – jakie farby wybrać?

Materiał partnera
2019-06-15
Farby

Remont mieszkania może zostać przeprowadzony z dwóch przyczyn. Pierwszą z nich jest zły stan techniczny poszczególnych pomieszczeń, który wymaga natychmiastowej interwencji fachowców. Drugą zaś, chęć zmiany wystroju ze względu na zmieniającą się modę. Doskonałym sposobem na realizację obu celów jest malowanie ścian. Dlaczego warto postawić właśnie na malowanie i jakie farby do tego procesu wybrać?

Farby ceramiczne i satynowe

Współcześnie produkowane farby zdecydowanie różnią się od tych, które wytwarzane były jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Choć również występują we wręcz nieograniczonej ilości kolorów i odcieni, znacznie ulepszono ich strukturę molekularną, która obecnie dostosowana jest do pełnienia konkretnej funkcji. O czym konkretnie mowa? Ogromnym zainteresowaniem ze strony klientów cieszą się farby ceramiczne. Ich faktura umożliwia bardzo łatwe czyszczenie, bez obaw o ewentualne zmycie części powłoki kolorystycznej. Farby ceramiczne wybaczają także wiele błędów, jeżeli ktoś chciałby podjąć się malowania samodzielnie.

Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku farb satynowych. Charakteryzują się one bardzo drobną strukturą, a co za tym idzie, malowana powierzchnia jest niezwykle gładka. Farby satynowe odbijają jednak promienie słoneczne dość intensywnie, co przyczynia się do tego, że każdy popełniony w sztuce malarskiej błąd, na pewno będzie widoczny. Aby do tego nie dopuścić, warto w tym konkretnym przypadku powierzyć sprawy w ręce profesjonalistów. Zdecydowanie zalicza się do nich firma, której właścicielem jest Paweł Szymczak. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej firma od lat zapewnia klientom kompleksowe wsparcie w zakresie usług remontowych. Co jeszcze warto wiedzieć o farbach?

Farby do pokoju dziecięcego

Stwierdzenie, dotyczące tego, że farby powinny być odporne na zabrudzenia, może okazać się nieco zbyt ogólne. Szczególnie jeżeli chodzi o pokoje dziecięce. Doskonale zdają sobie z tego producenci farb i proponują swoim klientom nowoczesne rozwiązania. Jakie konkretnie? Mowa tu przede wszystkim o tzw. farbie tablicowej, której struktura zachowuje się bardzo podobnie do struktury szkolnej tablicy. Dzieci mogą swobodnie po niej rysować. Czyszczenie ściany pokrytej farbą tablicową ogranicza się do przetarcia gąbką. Na uwagę rodziców zasługuje także farba magnetyczna, której skład umożliwia mocowanie na niej ozdób wyposażonych w magnesy.

Również jest to ciekawy sposób na urozmaicenie przestrzeni, w której na co dzień poruszają się dzieci. Malowanie ścian przy pomocy nowoczesnych farb może być zatem i estetyczne, i funkcjonalne. Przy wyborze farb na własne potrzeby nie należy kierować się jedynie aspektem najniższej ceny. Jako że remonty wykonuje się raz na kilka lat, wszelkie wydatki można traktować jako inwestycję.

Opracowanie artykułu:

Firma Remontowo-Wykończeniowa Paweł Szymczak

ul. Grunwaldzka 12, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie warmińsko-mazurskie
e-mail