Blaty robocze z HPL to doskonałe rozwiązanie zarówno do kuchni domowych, jak i profesjonalnych – np. w lokalach gastronomicznych. Ważną zaletą wspomnianego tworzywa jest jego duża wytrzymałość, ale też spore możliwości w zakresie konfiguracji. Praktyczną powierzchnię dopasowuje się m.in. do konkretnej aranżacji i preferencji przyszłych użytkowników. Dowiedz się więcej na ten temat!

Jak można dopasować wizualnie blat z HPL do wnętrz?

W przypadku opisywanego rozwiązania istotnym atutem jest możliwość przystosowania go do indywidualnego projektu pod kątem wykończenia. Oznacza to np. wybór przez klienta koloru, w jakim zostanie przygotowany blat roboczy z HPL. Jego powierzchnia może być zarówno w pełni gładka, jak i nieco chropowata. Co więcej, podobnie jak inne elementy wykonane ze wspomnianego tworzywa termoplastycznego, również i w tej sytuacji zamawiający ma do dyspozycji rozmaite wzory, którymi wykańcza się blaty.

Pozwala to na stworzenie ich np. w wariancie imitującym naturalne drewno – przy zachowaniu wszystkich kluczowych zalet HPL, czyli bardzo dużej wytrzymałości, niewielkiej grubości powierzchni roboczej, przystępnej ceny oraz jej łatwej obróbki mechanicznej. To właśnie ostatnia z wymienionych możliwości jest także wymieniana jako kluczowa w kontekście wizualnego dopasowania blatów do potrzeb klienta. Firma Sanipol, która jest producentem tego typu wyrobów, dysponuje zapleczem technicznym pozwalającym na wykonanie elementów na wymiar. Ważne jest też dostosowanie rodzaju zakończenia powierzchni roboczej czy znajdujących się w niej otworów – mogą być okrągłe, kwadratowe lub niestandardowe.

Czy blaty z HPL można połączyć z innymi elementami wyposażenia kuchni?

Podobnie jak w przypadku najprostszych blatów kuchennych z kamienia naturalnego lub materiałów syntetycznych, te przygotowane z HPL są w pełni konfigurowalne pod względem dopasowania ich do wyposażenia pomieszczenia. Podstawową zaletą jest możliwość umieszczenia w nich zlewu. Co więcej, nie trzeba korzystać w tym wypadku z usług producenta. Zmian można dokonać we własnym zakresie, używając do tego celu podstawowych elektronarzędzi. Wynika to z łatwej obróbki mechanicznej blatów z HPL.

Montaż baterii i zlewów nie jest zatem problematyczny, jeśli chodzi o takie powierzchnie robocze do kuchni. Bez większych modyfikacji łączy się je ponadto z meblami. Pozwalają na to specjalne stelaże wykonane z bardzo trwałej stali ocynkowanej lub malowanej proszkowo. Blaty z HPL można też z powodzeniem przytwierdzić do ścian. Ogromne pole manewru przy konfiguracji takich wyrobów sprawia, że sprawdzają się one w każdym miejscu, gdzie potrzebne jest wydzielenie praktycznego, bezpiecznego i trwałego punktu do przygotowywania potraw.