czas czytania: 3 min materiał partnera

Tablice reklamowe i informacyjne na specjalne zamówienie

tablice reklamowe

Bardzo ważnym elementem przestrzeni miejskich, a także pozamiejskich, są różnego rodzaju tablice reklamowe, a także informacyjne. Mowa zarówno o wielkopowierzchniowych banerach, jak i też i drogowskazach, czy małych tabliczkach informacyjnych. Dzisiaj tego typu konstrukcji w niemalże każdej przestrzeni zagospodarowanej przez człowieka jest tysiące. Istotne jest zatem, aby były one tworzone tak, aby posiadały odpowiednią żywotność, widoczność, a także, aby były znormalizowane – np. wspomniane tabliczki informacyjne – lub wręcz przeciwnie, niestandardowe i wyróżniające się – nośniki małych i dużych reklam!

Tablice reklamowe – zaprojektuj je do swoich potrzeb!

Wbrew pozorom reklamy miejskie w przestrzeniach urbanistycznych wciąż mają ogromne znaczenie, zarówno w dużych, jak i małych miejscowościach. Tysiące mikro, średnich i dużych firm stawia zatem na wielkoformatowe lub też mniejsze tablice reklamowe, które nie tylko wykonywane są z różnego rodzaju uszlachetnionych materiałów celulozowych. Tablice wykonywane są bowiem najczęściej z cienkich arkuszy metalowych – stalowych, czy aluminiowych – które wyróżniają się wyższymi parametrami technicznymi. To dlatego są one wykorzystywane jako szyldy marek sklepów handlowych, zakładów fryzjerskich, restauracji, salonów samochodowych, czy innych podmiotów usługowych, oraz produkcyjnych. Istotą przy tym jest odpowiednie wyróżnienie się. Mowa o takim spersonalizowaniu szyldu, czy tablicy reklamowej, aby przyciągał on zainteresowanie potencjalnych grup klientów, a także aby wizualnie eksponował idee danego podmiotu. Badania marketingowe udowodniły, że w dzisiejszym świecie cywilizacji „obrazkowej” jest to ważny elementem identyfikacji danej marki, produktów, oraz usług.

Zapominać nie należy również o banerach, które stawiane są zarówno w centrach miast, jak i też poza przestrzeniami urbanistycznymi. Te mogą stanowić zarówno konstrukcje wielkoformatowe na wysokich słupach, jak i też obiekty pozwalające na instalowanie w ich ramach wielkich „plakatów” na ścianach budynków, czy ich dachach. Tu dla podkreślenia danej reklamy, ważne jest np. stosowanie oświetlenia czy odpowiednich rozmiarów banerów. Istotne jest to dla czytelności przekazu – zarówno zbyt mały, jak i zbyt duży, ustawiony pod nieodpowiednim kątem banner, może nie przynieść spodziewanych rezultatów marketingowych. Istotną jest zatem to, aby dane konstrukcje dokładnie personalizować według potrzeb, w czym pomagają tacy producenci, jak firma ANDROS!

Tablice informacyjne – znajdziesz je wszędzie!

Jeśli chodzi o tablice informacyjne, warto wiedzieć, że zamawiają je dzisiaj klienci indywidualni, biznesowi oraz publiczni. Mogą nimi być zatem tabliczki z numeracją domów, tablice informujące o dofinansowaniu infrastrukturalnym UE, tabliczki przemysłowe, czy też drogowskazy. Część tego typu produktów może być wykonywana wedle życzeń klientów – np. tablice gabinetów stomatologicznych, czy kancelarii prawnych – inne zaś muszą być tworzone wedle znormalizowanych zasad dotyczących oznakowania urbanistycznego dróg, ulic, budynków itp. W drugim przypadku ważna jest zatem produkcyjna seryjność i powtarzalność, a także jakość i żywotność na długie lata. Dobre tabliczki powinny być odporne na promieniowanie UV, wahania temperatury, uszkodzenia mechaniczne, powinny wyróżniać się wysoką ochroną przeciw aktom wandalizmu, a nawet właściwościami samooczyszczenia, w trakcie m.in. deszczu, czy przy wysokiej wilgotności powietrza!