Materiały sypkie są ładunkiem niezwykle trudnym w przewozie. Ich charakterystyka sprawia, że transport musi być odpowiednio zabezpieczony i zrealizowany z wykorzystaniem specjalistycznej naczepy lub właściwie wyposażonego samochodu ciężarowego. Materiały tego typu stanowią jeden z kluczowych elementów przemysłu spożywczego. Jakie najczęściej wyroby dla tej branży przewożone są przez firmy transportowe, takie jak Dawtrans?

Zboża i wysłodziny browarniane

Młóto browarniane to produkt uboczny, który powstaje w trakcie produkcji piwa. Staje się on materiałem sypkim niezwykle cennym w przemyśle spożywczym i nie tylko. Wysłodziny są produktem będącym podstawowym elementem wielu pasz dla zwierząt. Młóto może być także użyte przy produkcji pieczywa. Jego przewóz nie należy jednak do łatwych zadań. Firmy transportowe świadczące takie usługi muszą dysponować odpowiednią naczepą, która gwarantuje dobre zabezpieczenie ładunku. Dzięki temu wysłodziny browarniane trafią do odbiorcy bez strat.

Do materiałów sypkich zaliczają się również wszelkiego rodzaju zboża. Ich transportowanie to także zadanie dla specjalistów, takich jak np. firma Dawtrans Usługi Transportowe. W przypadku ładunków w branży przemysłowej kluczowa jest również czystość. Brak dodatkowych elementów przedostających się do transportowanego materiału w dużej mierze zależy od odpowiedniego zabezpieczenia zastosowanego przez przewoźnika. Sprawdzone firmy świadczące takie usługi są w stanie przewieźć także inne materiały sypkie wykorzystywane przez przemysł spożywczy – jakie dokładnie?

Materiały opałowe dla przemysłu spożywczego

Choć tworzenie produktów spożywczych niekoniecznie kojarzy się z materiałami opałowymi, to właśnie one stanowią jeden z fundamentów działania wielu zakładów działających w tej branży. Regularne ich dostarczanie warto powierzyć przewoźnikowi, który jest w stanie przetransportować takie wyroby, jak np. węgiel, opał, koks czy popularny ekogroszek. Poprawne przeprowadzenie poszczególnych procesów produkcyjnych nierzadko wymaga ich zużycia w sporych ilościach. Z tego względu tak istotny staje się transport materiałów sypkich tego typu.

Przemysł spożywczy korzysta także z rozmaitych półproduktów, które trafiają do zakładów w celu dalszej obróbki lub innego wykorzystania. Często są to również wyroby, jakich używa się np. do karmienia zwierząt hodowlanych. Wspomniane już pasze, ale również granulaty i innego typu produkty przeznaczone dla tej branży to również materiały sypkie. Wymagają one odpowiedniego zabezpieczenia w transporcie i ograniczenia przedostania się do ładunku wszelkich zanieczyszczeń mogących negatywnie wpłynąć na jego skład.

Skorzystaj z oferty firmy Dawtrans Usługi Transportowe

Firma transportowa Dawtrans istniejąca od 2012 roku, z siedzibą w miejscowości Wierzbica, oferuje szeroką gamę usług transportowych na terenie całego kraju. Dzięki niezawodnym i regularnie kontrolowanym pojazdom firma zapewnia sprawne dostawy zamówionych materiałów. W ofercie znajduje się między innymi transport materiałów sypkich, zboża, piasku, kamienia, buraków, wysłodków oraz węgla. Wszystko to w atrakcyjnych cenach świadczonych usług.