Wiercenie studni głębinowych

Materiał partnera
2019-07-04

Własne źródło wody w domu to marzenie tysięcy Polaków, którzy dostrzegają ważne procesy ochrony środowiska, a także idea budownictwa pasywnego, charakteryzującego się energooszczędnością. To dlatego dzisiaj coraz bardziej popularne są usługi studniarskie, zakładające między innymi wykonywanie studni wierconych, zwanych również głębinowymi. Poznaj kilka ważnych informacji na temat ich wykonywania!

Wizja lokalna i badania geotechniczne

Przed wykonaniem studni głębinowej na działce Twojego domu jednorodzinnego, firma wykonawcza przeprowadzi wizję lokalną, a także podstawowe terenowe badania geotechniczne. W przypadku bardziej złożonych zamówień próbki analizy przekazywane są również do specjalistycznych laboratoriów, wszystko po to, aby osiągnąć wysoki rezultat pracy, a także bezpieczeństwo gruntu, jeśli chodzi między innymi o nośność podłoża.

Studnie głębinowe w Polsce

Studnie głębinowe w Polsce, są tworzone na maksymalnej głębokości 30 metrów. Ich średnice otworów to zaś najczęściej przedział od 110 do 200 milimetrów, w zależności od tego, jaka technologia przyłączeniowa pomp i innych urządzeń specjalistycznych, zostanie zastosowana. Warto przy tym wiedzieć, że do odwiertów zawsze wykonuje się najwyższej jakości rury studzienne. Muszą one posiadać atest higieniczny oraz certyfikat jakości biodegradowalnej. Istotne jest również stosowanie środków bakteriobójczy oraz preparatów do odkażania studni. Mowa o ich wykorzystaniu zarówno na etapie wykonawczym, jak i później przy przeglądach oraz wymaganych konserwacjach. Pamiętać należy bowiem o tym, że studnie muszą być wykonywane w zgodzie z atestem higienicznym HK/W/0101/01/2009, z normami polskimi i europejskimi, czy też tymi niemieckimi, które są najbardziej restrykcyjne na świecie, pokazując wysoką jakość produktów/działań itd. – tu warto zwracać uwagę na nomę DIN EN ISO 9001:2000.

Po co nam studnie głębinowe w ogrodach?

Studnie głębinowe wyposażone w odpowiedni przyłączenia oraz pompy, pozwalają na pozyskiwanie wysokiej jakości, nieprzetworzonego surowca wodnego, który nie kosztuje właściciela studni nic! W przypadku konieczności podlewania dużego ogrodu, czy warzywniaka, a także przy wysokim poziomie miesięcznego zużycia wody na jednego mieszkańca, jest to zatem inwestycja, która stosunkowo szybko się zwróci. Zadbaj zatem o ochronę środowiska, a także o energooszczędność w Twoim domu!

Jeśli jestem zainteresowany stworzeniem studni wierconej ogrodowej, na Twojej działce, zgłoś się do Zakładu usług studniarskich Marka Ćwiklińskiego. Podmiot ten wyposażony jest w najnowocześniejszą technologię przenośnych zestawów, które wielokrotnie pozwalają na wykonywanie prac w miejscach, gdzie nie można bezpośrednio dojechać specjalistycznymi pojazdami. Warto przy tym wiedzieć, że wiele inwestycji budowy studni zlecają dzisiaj m.in. rolnicy! To świetny sposób, na uzyskiwanie darmowego surowca np. do pojenia własnej hodowli krów.

Opracowanie artykułu:

Marek Ćwikliński Zakład usług studniarskich

ul. Piękna 6/3, 50-505 Wrocław Krzyki, dolnośląskie
e-mail
www