Dobry fachowiec jest dziś na wagę złota. Sprawdzone ekipy remontowe mają zajęte terminy na całe miesiące w przód, nic więc dziwnego, że znalezienie wykwalifikowanych specjalistów, którzy wykończą nasz dom lub mieszkanie, może stanowić nie lada wyzwanie. Często decydujemy się na zatrudnienie kogoś po znajomości lub wykonanie poszczególnych prac samodzielnie, co nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli brak nam doświadczenia. Czym się kierować przy wyborze fachowców?

Kiedy rozpocząć poszukiwania?

Zazwyczaj nad zatrudnieniem ekipy remontowej zaczynamy zastanawiać się dopiero wtedy, gdy dom lub mieszkanie znajduje się w stanie surowym, czyli tak naprawdę na ostatnią chwilę. Biorąc pod uwagę fakt, że najlepsi fachowcy często mają zarezerwowane wszystkie terminy, swoje poszukiwania powinniśmy rozpocząć dużo wcześniej – chociażby zaraz po zakupie nieruchomości. Dobrze jest rozpocząć współpracę z firmą wykończeniową, która może zagwarantować nam kompleksowość usług. Szukanie fachowców różnych specjalizacji (glazurnika, malarza, posadzkarza) to strata czasu i pieniędzy, gdyż w- ogólnym rozrachunku- za całość zrealizowanych usług zapłacimy zwyczajnie więcej, a dodatkowo będziemy musieli samodzielnie zatroszczyć się o zakup potrzebnych materiałów budowlanych. Korzystając z usług jednej, świetnie zorganizowanej ekipy remontowej takiej jak np. Veltro, możemy zapomnieć o wielogodzinnych tułaczkach po marketach budowlanych. Tacy specjaliści nie tylko wykończą nieruchomość pod klucz, ale też zajmą się montażem wszelkich instalacji wykorzystując własne narzędzia i materiały.

Gdzie szukać fachowców?

Jeżeli tylko mamy taką możliwość, warto zdecydować się na ekipę remontową z polecenia. Nic tak nie świadczy o renomie firmy jak właśnie opinie innych zadowolonych klientów, a jeżeli wśród nich są nasi znajomi lub członkowie rodziny, możemy być wręcz pewni, że będziemy zadowoleni z efektów remontu. Internet również jest świetnym miejscem do poszukiwań. Wśród licznych ogłoszeń zweryfikowanych fachowców z pewnością wybierzemy interesującą nas ofertę. Ekipy remontowej możemy szukać również w lokalnej prasie.

Po czym poznać dobrych fachowców?

Dobry fachowiec to osoba, która może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w branży budowlanej, specjalistyczną wiedzą i talentem. Ważna jest także rzeczowość specjalisty, który na nasze pytania powinien odpowiadać konkretnie – zarówno w kwestii wyceny poszczególnych usług, jak i ich wykonania. Należy zwrócić uwagę także na punktualność ekipy, sumienne podejście do wykonywanych obowiązków i kulturę osobistą. Większość z tych rzeczy jesteśmy w stanie odnotować już po pierwszej rozmowie.