Zalety różnego rodzaju podłóg

Materiał partnera
2019-09-24

Podłoga jest ważnym miejscem w każdym budynku. Powinna być wykonana z najwyższej jakości materiałów, by dobrze spełniała swoje funkcje i prezentowała się estetycznie. Przed wyborem konkretnego rodzaju podłogi, warto poznać jej zalety. Popularne są zwłaszcza podłogi laminowane, bambusowe i drewniane. Czym się one charakteryzują i jakie korzyści wiążą się z ich wyborem?

Panele laminowane

Panele laminowane są wykonywane z materiałów drewnopochodnych. W ich skład wchodzą między innymi płyty HDF, które są pokrywane sprasowanym papierem lub laminatem. Warstwa wierzchnia stanowi więc element dekoracyjny paneli, na którym można zastosować niemal każdy wzór. Często drukowana jest na nim grafika imitująca płytki ceramiczne, a także kamień ozdobny. Panele laminowane nie są więc wykonywane z naturalnego materiału i chociaż z daleka trudno to zauważyć to ich struktura i wygląd różni się od "naśladowanej" powierzchni. Niewątpliwą zaletą podłogi laminowanej jest jej zazwyczaj niższy koszt wykonania niż w przypadku pozostałych rodzajów podłóg.

Podłoga drewniana

Podłoga drewniana wyróżnia się oryginalnym pięknem oraz wytrzymałością. Pomieszczenia z tego rodzaju podłogą prezentują się niezwykle elegancko. Drewno jako naturalny materiał ma właściwości, które w sposób korzystny wpływają na wygląd i jakość podłogi, między innymi znaczenie mają tu pięknie zarysowane słoje i przebarwienia. Podłogi drewniane pasują do każdego stylu aranżacji wnętrza i stale są w modzie. Stosując nowoczesne technologie do obróbki drewna, firmy zajmujące sie wykonywaniem podłóg drewnianych oferują swoim klientom ich różnorodne wzory i kolory. Oczywiście warstwa wierzchnia musi zostać zabezpieczona lakierem lub specjalistycznymi olejami. Takie postępowanie wpływa nie tylko na wygląd podłogi, ale stanowi także jej ochronę.

Podłogi bambusowe

Jednym z popularnych w ostatnim czasie rodzajów podłogi drewnianej jest podłoga bambusowa. Bambus to drewno charakteryzujące się twardoscią, dlatego z powodzeniem może być wykorzystane do produkcji wysokiej jakości podłogi. Podłogi takie mogą zostać wykonane w różnym odcieniu i kolorze. Sposób montażu desek bambusowych nie jest skomplikowany. Bardzo ważną zaletą tego materiału jest duża wytrzymałość oraz stabilność. Decydując się na tego rodzaju podłogę należy wybierać zaufanych producentów, by mieć pewność, że materiał, który posiadają jest sprowadzany z ekologicznych i sprawdzonych plantacji bambusowych.

Niewątpliwie największą wytrzymałością charakteryzują się podłogi drewniane, w tym podłogi bambusowe. Przedsiębiorstwo Prestige Salon Ruck Zuck zajmuje się produkcją różnego rodzaju podłóg, gwarantując swoim klientom ich najwyższej jakości wykonanie.

Opracowanie artykułu:

"Prestige" Salon Ruck Zuck Damian Homola

ul. Młyńska 4, 44-200 Rybnik śląskie
e-mail
www