Zalety podjazdów, ścieżek i tarasów z kostki brukowej

Materiał partnera
2019-07-26

Dzisiaj zarówno inwestorzy indywidualni, jak i biznesowi oraz publiczni, chcą przestrzenie przydomowe, należące do firm i wspólnot mieszkaniowych, czy też te urbanistyczne, aranżować w określonych stylach, często łączących naturalizm z nowoczesnością. Pomysłów na tworzenie przepięknych placów, podjazdów, ścieżek, czy tarasów może być wiele. Różnorodnością oraz wieloma zaletami technicznymi, wyróżniają się zaś m.in. kostki brukowe.

Wiele rodzajów kostek brukowych

Kostki brukowe różnią się od siebie ze względu na kształt, fakturę, rozmiar, czy też kolory. Dzięki temu dzisiaj z tych produktów, można tworzyć architekturę ogrodową, czy urbanistyczną w porządku skandynawskim, wiejskim, rustykalnym, industrialnym, modernistycznym, klasycznym, czy nawet śródziemnomorskim. Kostki w różnych swoich odmianach, świetnie łączą się z zielenią traw, oświetleniem zewnętrznym, korą dekoracyjną, gabionami, czy też z kamyszkami ozdobnymi i konstrukcjami drewnianymi.

Jeśli chodzi o rodzaje techniczne kostki brukowej, można wymienić tę podstawową przemysłową, a także kamienną, betonową, z kamienia palonego, czy też uszlachetnioną: o powierzchni płukanej, szczotkowanej, łupanej, czy postarzanej. Rozmiary i grubości kostek mogą być również bardzo odmienne, od tych niesamowicie drobnych z nierówną fakturą, po połyskliwe i gładkie płyty wielkoformatowe.

Zaletą jeśli chodzi o kwestie wizualne, jest zatem to, że kostki – również w kilkudziesięciu odmianach kolorystycznych – pozwalają tworzyć niepowtarzalne wzory, a nawet obrazy i napisy!

Wysokie parametry techniczne

Kostki brukowe, zarówno te przemysłowe, jak i uszlachetnione, wyróżniają się wysoki parametrami technicznymi. Są one zatem żywotne, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, obciążenia statyczne i dynamiczne, na działanie mrozu, deszczu i promieniowania UV, czy też na zabrudzenia. Dodatkowo łatwo się je montuje i można z nich tworzyć również tarasy przydomowe. Ich cena za m2 nie jest zaś bardzo wysoka, a tworzenie architektury z tych materiałów, nie jest również bardzo kosztowne, jeśli chodzi o kwestię usług budowlanych. Atrakcyjne ceny wykonawstwa, gwarantują bowiem takie wyspecjalizowane budowlane, remontowe i brukarskie firmy, jak przedsiębiorstwo BOG-ART Franciszka Bogdańskiego. To właśnie jego zespół tworzy niezwykłe parkingi, ścieżki parkowe, schodki ogrodowe, podjazdy, czy też tarasy.

Warto wiedzieć! Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy wybrać kostkę granitową, czy brukową, pamiętaj o tym, że oba materiały, są równie solidne, ale różnią się ceną. Bruk jest znacznie tańszy, co nie oznacza tego, że jest mniej atrakcyjny wizualnie. Wszystko bowiem zależy od pomysłu naszego oraz firmy wykonawczej.

Opracowanie artykułu:

Bog-Art Franciszek Bogdański

ul. Lachmana 24A lok. 13, 09-407 Płock mazowieckie
e-mail