Nie wiesz, jak urządzić się na małym metrażu, by nie zagracić dostępnej przestrzeni? A może szukasz oryginalnych rozwiązań, jeżeli chodzi o przechowywanie ubrań, książek bądź domowych tekstyliów? Jeśli zależy Ci na tym, by Twoje mieszkanie było funkcjonalne, wygodne i ciekawie zaaranżowane, skorzystaj z usług projektanta wnętrz z Monsun Studio w Krakowie. Specjalista w pełni wykorzysta potencjał Twojego lokum, co zwykle nie udaje się przeciętnemu Kowalskiemu.

Jakie korzyści wynikają ze współpracy z projektantem wnętrz?

Coraz więcej osób korzysta z pomocy architekta wnętrz przy urządzaniu własnego mieszkania. Kiedyś wzięto by to za przejaw snobizmu, lecz w obecnych czasach jest to raczej potrzeba stworzenia sobie komfortowych warunków do życia.

Specjalista postrzega przestrzeń w inny sposób niż osoba bez wykształcenia architektonicznego. Już na pierwszy rzut oka widzi, co warto zmienić w mieszkaniu, by zyskać więcej światła, miejsca i poprawić ergonomię poszczególnych pomieszczeń.

Projektant wnętrz pomoże Ci urządzić i udekorować mieszkanie zgodnie z Twoimi potrzebami i zmysłem estetycznym. Jednocześnie zadba o użyteczność i wielofunkcyjność zastosowanych rozwiązań. W efekcie Twoje cztery kąty zyskają przemyślaną i oryginalną aranżację, która będzie spójna z Twoim stylem życia.

Jak wygląda współpraca z architektem wnętrz?

Najlepiej zrobisz, jeśli umówisz się z projektantem w miejscu inwestycji i przedstawisz mu swoje pomysły i oczekiwania. Ekspert dokona wstępnych oględzin nieruchomości, a kiedy ustalicie już jakąś koncepcję, dokona inwentaryzacji, czyli profesjonalnego pomiaru wnętrz. Następnie specjalista będzie potrzebować trochę czasu, by przygotować dla Ciebie projekt (lub kilka projektów) koncepcyjny. Jak tłumaczy architekt wnętrz z Monsun Studio:

„Projekt koncepcyjny to nic innego jak wizualizacja wnętrza. Wyszczególniamy w nim materiały wykończeniowe, meble i kolorystykę, by klient miał pogląd na to, jak pomieszczenie będzie wyglądać po metamorfozie. Na tym etapie inwestor może jeszcze coś zmienić, dodać lub z czegoś zrezygnować. Chodzi o to, by wizja projektanta pokryła się z potrzebami i gustem właściciela mieszkania.”

Jeśli zaakceptujesz projekt koncepcyjny, architekt przygotuje projekt wykonawczy, który jest już bardziej szczegółowy i zawiera przejrzyste instrukcje dla wykonawców – np. ekipy remontowej, glazurnika, stolarza czy szklarza. Jeżeli chcesz, by to projektant koordynował ich pracę, możesz zdecydować się na nadzór autorski. Jest to dodatkowo płatna usługa, ale da Ci pewność, że wszystko zostanie zrealizowane z dbałością o detale i tak, jak to zaprojektował specjalista.

Na koniec warto wspomnieć, że Monsun Studio zajmuje się projektowaniem zarówno wnętrz mieszkalnych, jak i komercyjnych. Zachęcamy do współpracy z tą firmą, ponieważ wyróżnia ją duża kreatywność, wieloletnie doświadczenie w branży i terminowa obsługa zleceń.