Proces budowy nowej nieruchomości nie jest łatwy i szybki. Nie polega jedynie na prostym wylewaniu betonu lub układaniu cegieł warstwa po warstwie. Proces jest rozpraszany i opóźniany przez wiele prac pomocniczych. Trzeba kolejno przygotowywać odpowiednie porcje materiału, zabezpieczać teren, przygotowywać szalunki. Potem wszystko sprzątać i przy kolejnym etapie zaczynać od nowa.

Czy można to przyspieszyć?

Tak! Na rynku jest mnóstwo rozwiązań, które pomagają w budowie. Na przykład firma Perbud ma innowacyjną ofertę wynajmu gotowych szalunków do każdego rodzaju konstrukcji. Są to gotowe deskowania, które szybko się montuje i równie szybko rozbiera. Dzięki nim można przyspieszyć proces budowy:

  • fundamentów,

  • ścian prostych i zakrzywionych,

  • słupów,

  • stropów,

  • okrągłych zbiorników.

Jak mówią sami pracownicy:

Ściśle współpracujemy z producentem szalunków, firmą PERI. Firma ta jest liderem na rynku deskowań i od wielu lat ciągle pracuje nad tym, żeby rozwiązania systemowe były coraz lepsze. PERI regularnie rozszerza ofertę o kolejne systemy deskowania. Dzięki tej współpracy my jako PERBUD możemy oferować naszym klientom najlepsze rozwiązania technologiczne i materiałowe.

W jaki sposób można otrzymać szalunki?

To wyjątkowo proste. Firma Perbud je wynajmuje. Dlatego zawsze możesz dostać dokładnie to, czego w danej chwili potrzebujesz. Nie musisz kupować niczego na własność, żeby później mieć problem z przechowywaniem albo odsprzedawaniem. Po prostu bierzesz w dzierżawę odpowiednią ilość konkretnych elementów, a po kilku dniach je zwracasz w wygodny sposób. Przy kolejnym etapie budowy (na przykład stropach) wypożyczasz inne, potrzebne szalunki.

Jeśli zatem stoi przed tobą wyzwanie w postaci budowy jakiejkolwiek nieruchomości, koniecznie zapoznaj się z ofertą wspomnianej firmy. Zwykłe deski szalunkowe nie należą do tanich, nie można ich potem do niczego zużyć, a ich układanie jest procesem mozolnym i niepotrzebnie opóźniającym budowę. Lepiej postawić na rozwiązania systemowe, które sprawdzają się od lat u wielu ekip budowlanych.