Żywiczne posadzki 3D – kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć

Materiał partnera
2019-07-18
posadzka żywiczna

Choć posadzki żywiczne do tej pory zdecydowanie najczęściej kojarzone były z szeroko rozumianym przemysłem, a co za tym idzie, zastosowaniem w halach i magazynach, ich unikatowe właściwości bardzo szybko zdobyły serca inwestorów indywidualnych. Szczególnie jeśli chodzi o posadzki żywiczne w wersji 3D. Co warto wiedzieć na ten temat i w jakich pomieszczeniach posadzki żywiczne sprawdzą się najlepiej?

Posadzki żywiczne 3D – cechy charakterystyczne

Niezaprzeczalną zaletą posadzek żywicznych jest ich wyjątkowa trwałość na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki środowiskowe. Nie można zapominać o tym, iż wstępnie był to rodzaj posadzek projektowany głównie pod kątem wytrzymałościowym. Miały poruszać po nich wózki widłowe, ludzie, oraz w razie zaistnienia takiej konieczności, inny specjalistyczny sprzęt magazynowy. Posadzki żywiczne produkowane są także w ogromnej ilości barw i odcieni, co znacznie ułatwia proces aranżacji pod konkretną wizję wykończenia wnętrza.

Na specjalną uwagę zasługuje tutaj możliwość wyboru konkretnego wzoru, który doskonale oddaje efekt trójwymiarowy. To doskonały sposób, aby za pomocą kilku optycznych sztuczek sprawić, aby pomieszczenie wydawało się po prostu większe. Posadzki żywiczne kładzie się również bardzo szybko, dzięki czemu nie trzeba liczyć się z długotrwałym wyłączeniem pomieszczenia użytkowania. Obecnie próżno również szukać produktu, który charakteryzowałby się tak dobrym stosunkiem ceny do jakości, zarówno jeśli chodzi o sam materiał, jak i robociznę. Gdzie konkretnie warto zastosować posadzki żywiczne?

Posadzki żywiczne – gdzie się sprawdzą?

O posadzkach żywicznych warto pomyśleć przede wszystkim w pomieszczeniach, w których istnieje zwiększone prawdopodobieństwo uszkodzeń mechanicznych. Mowa tu głównie o kotłowniach, pralniach, czy garażach. To, że posadzka wykonana jest z żywicy, wcale nie oznacza, że nie może być przytulnie. Każdy, kto w to wątpi, powinien zasięgnąć porady najlepszych fachowców, do których zdecydowanie zalicza się firma, prowadzona przez Krzysztofa Korolkowa. Posadzki żywiczne 3D doskonale sprawdzą się zatem w pokojach dziennych takich jak salony, sypialnie, gabinety, czy garderoby.

Trzeba również podkreślić fakt, iż poprzez swoje właściwości hydrofobowe, posadzki żywiczne można z powodzeniem zastosować również w pomieszczeniach o okresowo lub stale podniesionej wilgotności takich jak kuchnie i łazienki. Wytrzymałość, estetyka i szybkość montażu sprawiają, iż posadzki tego typu są w stanie sprostać oczekiwaniom wszystkich nawet najbardziej wymagających klientów.

Opracowanie artykułu:

Krzysztof Korolkow Posadzki Żywic Epoksydowych

73-240 Starzyce 10 zachodniopomorskie
e-mail