Blog Panoramy Firm

Dlaczego warto postawić altanę w ogrodzie?

Materiał partnera
2019-05-18
altana ogrodowa

W ciepłe, letnie wieczory bardzo chętnie wypoczywamy w ogrodzie. Obecność kolorowych kwiatów i wszechobecnej zieleni działa na nas kojąco i pozwala się zrelaksować. Dobrze jest wygospodarować na parceli miejsce, w którym postawimy altanę. To bardzo dekoracyjny i zarazem funkcjonalny element małej architektury. Szczególnie piękne są te, wykonane z drewna. Możemy zakupić gotową konstrukcję lub zlecić jej zaprojektowanie według naszego pomysłu. Dlaczego warto zdecydować się na budowę altany?

Niewątpliwe zalety

Drewniana altana ogrodowa może mieć wiele różnych zastosowań. Wszystko zależne jest od tego, na jaką konstrukcję się zdecydujemy. Jeśli mamy w ogrodzie sporo miejsca, warto zbudować dużą altanę z wbudowanymi ścianami, która pomieści stół i krzesła. Będzie stanowiła swojego rodzaju jadalnię w ciepłe dni lub atrakcję dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszą się także altany bez ścian, które służą w celach wypoczynkowych. To naprawdę przyjemne uczucie usiąść w niej wieczorem z dobrą książką w ręku i wsłuchiwać się w śpiew świerszczy. Dla wszystkich miłośników roślin prawdziwą gratką są altany, które zamiast ścian posiadają pergole. Obsadzenie ich pnącą różą lub ozdobnym bluszczem jeszcze bardziej spotęguje efekt wizualny. Taka konstrukcja wygląda jak z bajki, a dodatkowo można skryć się w niej przed skwarem. Altana to doskonałe miejsce spotkań na świeżym powietrzu. W okresie jesienno-zimowym możemy przechowywać w niej narzędzia i akcesoria ogrodnicze, co uchroni je przed niszczeniem i sprawi, że ogród nawet w zimne dni będzie wyglądał na uporządkowany. Konstrukcja tego typu sprawdzi się nawet na niewielkiej posesji. By mieć gwarancję, że nie zaburzy ona przestrzeni, jej projekt i budowę warto powierzyć fachowcom. Do takich z pewnością zaliczyć można firmę KonGrod. Ma ona na swoim koncie wiele trudnych, udanych realizacji, które najlepiej świadczą o kunszcie stolarskim jej pracowników.

Inne ciekawe konstrukcje ogrodowe

Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na budowę altany ogrodowej, a chcielibyśmy wzbogacić nasz ogród o ciekawy element małej architektury- nic straconego. Ogromną atrakcją dla wszystkich najmłodszych członków rodziny są drewniane domki na drzewie. To niespełnione marzenie z dzieciństwa wielu dorosłych już osób,  a utalentowany stolarz potrafi je urzeczywistnić. Jeśli posiadamy oczko wodne, dekoracyjny mostek w prosty sposób doda mu uroku i sprawi, że nasz ogród będzie wyglądał atrakcyjniej. Fantastycznym i zarazem luksusowym rozwiązaniem są ogrody zimowe. Dzięki nim nawet w mroźne dni możemy być bliżej natury.

Opracowanie artykułu:

Kongrod Dawid Wójciak

ul. Poniatowskiego 118, 34-700 Rabka-Zdrój małopolskie
e-mail
www