Dlaczego warto założyć oczko wodne w ogrodzie?

Materiał partnera
2019-09-19

Kwiaty lub drzewa ozdobne to tylko niektóre sposoby na upiększenie ogrodu. Jeśli zastanawiasz się nad oryginalną zmianą w swoim ogrodzie, to oczko wodne okaże się strzałem w dziesiątkę, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że to rozwiązanie niesie ze sobą dużo więcej korzyści. Jakich? Podpowiadamy, dlaczego warto mieć w ogrodzie oczko wodne.

Strefa relaksu

Woda nadaje miejscu zupełnie innego charakteru, tworząc atmosferę relaksu i wakacyjnego odpoczynku, kojarząc się z letnią ochłodą nad morzem lub jeziorem, stanowiąc doskonałe miejsce odpoczynku z przyjaciółmi czy rodziną w upalny dzień. Dodatkowo przyczynia się ona do pozyskania w ogrodzie korzystniejszego mikroklimatu. W praktyce oznacza to, że powietrze jest lepiej nawilżone. Ponadto, szumiące kaskady pomogą nam odprężyć się po trudach dnia codziennego.

Coś dla miłośników przyrody

Oczko wodne to przede wszystkim ogromna frajda dla miłośników przyrody, bowiem można w nim nie tylko posadzić rozmaite wodne rośliny jak choćby grążel żółty, trzcina czy lilia wodna, ale także hodować w nim przeróżne gatunki kolorowych rybek na przykład karasie, jesiotry, karpie czy jazie i cieszyć się obserwowaniem przybywających dzikich zwierząt takich jak żaby, kolorowe ważki, motyle czy kaczki. To wszystko czyni oczko wodne wspaniałym narzędziem edukacyjnym dla naszych pociech, które mogą poznawać nowe gatunki rozmaitej fauny i flory, obcować z naturą, a także uczyć się odpowiedzialności i szacunku do zwierząt np. poprzez karmienie rybek.

Zero komarów

Chcesz pozbyć się z ogrodu komarów? Dokup do oczka rybki. Są one nie tylko piękną i ciekawą ozdobą, ale także żywią się one larwami uciążliwych dla nas owadów.

Oryginalna dekoracja ogrodu

Taki wodny akwen to niesamowita i oryginalna dekoracja naszego ogrodu, która kojarzy się ze starożytną egipską sztuką architektoniczną, bowiem początki historii oczka wodnego sięgają czasów na ponad 3300 lat przed naszą erą. Mamy tu duże pole do popisu, jeśli chodzi o kreatywność, bowiem możemy stworzyć bardzo wiele kombinacji i projektów z interesujących dodatków w formie kamieni, kaskad, strumieni, ozdobnych roślin i zwierząt. Może okazać się, że odnajdziemy ciekawą pasję, właśnie dzięki oczku wodnemu.

Łatwość w utrzymaniu

Oczko nie wymaga od nas zbyt wielkiego wysiłku, jeśli chodzi o jego utrzymanie, bowiem jedyne, co musimy w tej kwestii zrobić, to podmienić część wody co kilka tygodni, regularnie uzupełniać tę odparowaną oraz karmić rybki. Jeśli zastanawiasz się nad założeniem w swoim ogrodzie oczka wodnego, to polecamy w tym celu skorzystanie z usług firmy Usługi Ogrodnicze Jakub Szymanowicz, która wykona dla Ciebie wymarzony akwen wodny.