Drewniane schody proste, zabiegowe i spiralne – co warto o nich wiedzieć?

Materiał partnera
2019-06-05

Właściciele domów z poddaszem użytkowym muszą zwrócić uwagę na nieco więcej szczegółów, dotyczących zaplanowania przestrzeni użytkowej. Bardzo ważną kwestią jest połączenie poszczególnych kondygnacji funkcjonalnym ciągiem komunikacyjnym. Mowa tu oczywiście o schodach, których projekt, zastosowany materiał, czy kształt, zależą m.in. od wyobraźni inwestora. Co warto wiedzieć o schodach i na co konkretnie zwrócić uwagę?

Schody drewniane – dlaczego właśnie ten materiał?

Wśród wielu dostępnych na rynku materiałów, z których można wykonać schody wewnątrz mieszkania, ogromną popularnością wciąż cieszy się drewno. Taki stan rzeczy ma wiele przyczyn. Przede wszystkim klienci zwracają uwagę na wygląd. Nie należy zapominać o tym, iż schody umieszczone w dowolnym pomieszczeniu będą miały bezpośredni wpływ na jego estetykę. Nie jest to element, który w razie niewłaściwego doboru można po prostu ukryć. Drewno stosowane do produkcji schodów jest drewnem impregnowanym. Zabezpiecza to strukturę schodów przez niszczącym wpływem wilgoci, która zawsze znajduje się w domach. Drewno powlekane jest także lakierem ochronnym, który nie tylko nadaje powierzchni pożądany kolor, ale także zabezpiecza strukturę przed uszkodzeniami mechanicznymi, do których na pewno trzeba zaliczyć ewentualne zniszczenia eksploatacyjne takie jak ścieranie.

Najwyższą jakość schodów są w stanie zagwarantować jedynie najbardziej doświadczeniu producenci. Zdecydowanie zalicza się do nich firma AGANTI, która już od ponad 20 lat zapewnia inwestorom kompleksowe wsparcie w zakresie produkcji i montażu schodów. Dzięki swojej rzetelności firma zdążyła sobie wyrobić renomę jednej z najlepszych na rynku lokalnym. Co jeszcze warto wiedzieć o schodach drewnianych?

Schody drewniane – rodzaje

Kształt schodów drewnianych w ogromnej mierze zależał będzie od miejsca ich zamontowania. Jeżeli odpowiednio duża przestrzeń została zaplanowana na etapie projektowania budynku, to bardzo często można zobaczyć w pomieszczeniach schody proste lub schody zabiegowe. Czym się charakteryzują? Przede wszystkim są niezwykle komfortowe podczas użytkowania. Często cechują się bardzo łagodnym kątem uniesienia, co szczególnie pożądane jest w przypadku, gdy w domu znajdują się osoby starsze.

W sytuacji, w której w pokoju nie ma zbyt dużej przestrzeni, inwestorzy mogą rozważyć zakup schodów giętych lub spiralnych, które choć są o wiele efektowniejsze, mogą przysporzyć niektórym domownikom więcej trudności. Dlatego przy schodach kręconych bardzo ważne jest zadbanie o odpowiedniej jakości poręcz. Może być wykonana z drewna lub okuta metalem. O wiele większe pole do popisu, jeżeli chodzi o aspekt wizualny, dają klientom balustrady, które najczęściej wykonuje się ze szkła lub metalu.

Opracowanie artykułu:

Aganti Schody Drewniane

pl. Zjednoczenia 3, 72-320 Trzebiatów zachodniopomorskie
e-mail
www
telefon