czas czytania: 2 min materiał partnera

Drzwi zewnętrzne – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów każdego domu i innych budynków. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę najważniejsze parametry poszczególnych modeli, takie jak np. izolacyjność termiczna, ale nie tylko. Ważny jest bowiem również wygląd – drzwi zewnętrzne muszą być estetyczne i dopasowane do elewacji. Na co jeszcze dokładnie zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Wytrzymałe i estetyczne drzwi

Przy wyborze drzwi zewnętrznych warto zainteresować się materiałem, który został wykorzystany do ich wykończenia. Popularnym rozwiązaniem są eleganckie drzwi drewniane, charakteryzujące się klasycznym, estetycznym wyglądem i dobrymi właściwościami pod względem m.in. izolacji termicznej. Problematyczna może okazać się jednak ich cena – przeważnie skrzydło wykonane z wysokiej jakości drewna to spory wydatek, który może poważnie obciążyć domowy budżet. Dobrą alternatywą są drzwi zewnętrzne przygotowane z blachy stalowej lub produkowane z włókna szklanego.

Interesującym rozwiązaniem jest zakup skrzydła przeszklonego. Coraz chętniej wybierane są specjalne szyby ornamentowe, które wpływają pozytywnie na wygląd drzwi zewnętrznych i czynią je nietypowymi. Tego typu modele można znaleźć jednak wyłącznie w sprawdzonych punktach zajmujących się sprzedażą drzwi, okien czy podłóg, takich jak np. Top Panel. Firma ta jest w stanie zaproponować swoim klientom szereg zróżnicowanych drzwi zewnętrznych, które różnić się będą jednak nie tylko pod względem wizualnym, ale przede wszystkim poszczególnych parametrów. Jakich dokładnie?

Drzwi specjalnego przeznaczenia

Drzwi zewnętrzne narażone są na trudne warunki i szereg czynników, które mogą doprowadzić do ich szybszego zużycia, zniszczenia czy uszkodzenia mechanicznego. Od jakości skrzydła zewnętrznego zależy również utrzymanie ciepła w domu czy innym budynku, a także niwelowanie hałasu dobiegającego z zewnątrz. Warto zatem zwracać przy zakupie uwagę na parametry z zakresu termoizolacyjności oraz izolacyjności akustycznej. Bardzo istotnym elementem drzwi zewnętrznych są zabezpieczenia, które chronią przed włamaniem.

Systemy antywłamaniowe wzmacniają skrzydło dzięki specjalnym wypełnieniom. Cała konstrukcja drzwi zewnętrznych powinna być wykonana tak, by uchronić je przed celowym uszkodzeniem. Warto zwrócić na to uwagę przy ich wyborze – najlepszym rozwiązaniem jest skonsultowanie się z profesjonalistą zajmującym się sprzedażą drzwi. Będzie on w stanie wskazać najbezpieczniejsze modele, które dodatkowo odpowiadać będą klientowi pod względem wizualnym.