Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej pary. Poprzedzają go wielomiesięczne przygotowania, które są źródłem zarówno wielu nerwów, jak i przyjemności. Do przyjemności z pewnością można zaliczyć wybór kwiatów, które w przepiękny sposób uświetnią całą uroczystość i nadadzą się odpowiedniego charakteru. O czym należy pamiętać, myśląc o prawie florystycznej ślubu?

Dekoracja kościoła

Chociaż coraz więcej par decyduje się na zawarcie małżeństwa w plenerze, kościół wciąż jest miejscem, gdzie pragniemy -głośno i wyraźnie- powiedzieć to sakramentalne „tak”. Dlatego też nie można pominąć go w planowaniu dekoracji.  Kwiaty na ołtarzu oraz zdobiące drogę do niego to konieczność. Pięknie wygląda też przystrojone nimi wejście do kościoła. Zależnie od pory roku, warto zdecydować się na wybór sezonowych roślin. Cała oprawa będzie wyglądała wówczas spójnie i naturalnie. Oczywiście przy wyborze kwiatów warto też kierować się indywidualnymi preferencjami. To w końcu nasz wielki dzień i powinien wyglądać dokładnie tak, jak go sobie wymarzyliśmy. Oprócz kwiatów, do dekoracji kościoła można użyć świec lub lampionów. Pozwalają one na stworzenie magicznej atmosfery, dzięki czemu poczujemy się jak w bajce. Nie musimy wszystkiego planować sami. Jeśli nie jesteśmy pewni, swoich umiejętności dekoratorskich, postawmy na specjalistów. Firma A&I to gwarancja satysfakcji w atrakcyjnej cenie.

Dekoracja sali weselnej

Sala weselna musi prezentować się pięknie. Jeżeli chodzi o florystyczne dekoracje, to na pewno nie może ich zabraknąć na stołach. Kwiatowe kompozycje powinny obowiązkowo zdobić miejsce dla Państwa Młodych, a pomniejsze bukiety uprzyjemnią posiłki wszystkim gościom. Wiązanki przepięknie będą wyglądały także w kącikach tematycznych, takich jak owocowy kosz czy stolik słodkości. W celu dekoracji sali weselnej warto wykorzystać również świeczniki, ozdobne wazony, figurki czy sznury lampek.

Dekoracja auta

Samochód Pary Młodej musi wyraźnie wyróżniać się z tłumu. Dzięki pięknym kompozycjom kwiatowym nie będzie to trudne. Dobrze, by były one stworzone z roślin, które znajdują się w bukiecie ślubnym Panny Młodej i przypince jej przyszłego męża. Zyskamy wtedy wrażenie spójności i elegancji. Auto udekorować można także niecodzienną tablicą rejestracyjną lub balonami, choć te ostatnie wykorzystuje się coraz rzadziej.

Bukiet ślubny i nie tylko

Bukiet Panny Młodej to jeden z tych elementów stylizacji, na który goście zwracają największą uwagę. Musi być dobrze dobrany do kreacji, postury kobiety oraz charakteru całej uroczystości. Wbrew pozorom wybór odpowiedniej wiązanki nie jest łatwy. Warto poradzić się w tej kwestii doświadczonych florystów. A&I z pewnością wykona dla każdej Panny Młodej idealny bukiet. Jednak nie tylko ona w tym dniu powinna dzierżyć go w dłoniach. Pomniejsze wiązanki powinny nieść także druhny. Nie można zapomnieć o kwiatach dla rodziców, które od lat są wyrazem miłości i wdzięczności, wręczanym podczas zaślubin.