czas czytania: 2 min materiał partnera

Grafika na szkle – gdzie sprawdza się takie rozwiązanie?

Grafika na szkle

Efektowna grafika naniesiona na szklane elementy wygląda z pewnością nietypowo. Wykonanie takich wyrobów należy zlecić sprawdzonemu zakładowi szklarskiemu, który w tym celu wykorzystać może m.in. szkło bezpieczne. Takie rozwiązanie coraz częściej staje się jednym z podstawowych elementów wyposażenia kuchni, gdzie sprawdza się chociażby jako nietuzinkowe fronty w zabudowie. Kiedy jeszcze warto zdecydować się na grafikę na szkle?

Meble z niepowtarzalną grafiką

Jednym z najczęstszych zastosowań nowoczesnej grafiki na szkle jest wykorzystanie takich elementów w meblach. Sporym zainteresowaniem wśród klientów zakładów szklarskich cieszy się przygotowywanie frontów kuchennych wzbogaconych o wybrane wzory czy szablony graficzne. Takie rozwiązanie nadaje meblom niepowtarzalnego stylu i jest w stanie dopasować je w pełni do wybranej aranżacji, co dla wielu inwestorów jest bardzo ważne. Grafika na szkle musi być jednak w takim wypadku profesjonalnie wykonana, dlatego niezbędne jest skorzystanie z usług profesjonalnego szklarza.

Usługi w tym zakresie świadczy Zakład szklarsko-szlifierski Turek, który jest w stanie zająć się przygotowaniem grafiki na szybach dekoracyjnych bezpiecznych. Dzięki temu materiał staje się wytrzymały i doskonale sprawdza się w intensywnie eksploatowanych pomieszczeń, do których niewątpliwie zalicza się wspomniana już kuchnia. Oprócz tego grafikę na szkle wykorzystuje się też do produkcji drzwi meblowych czy wielu innych elementów wyposażenia wnętrz i ich wykończenia – jakich dokładnie?

Wykończenie aranżacji grafiką na szkle

Dowolność w wyborze konkretnego wzoru umieszczonego na szkle sprawdza się w tworzeniu nietypowych aranżacji. Oprócz mebli grafika na szkle z tego względu sprawdza się też przy pracach wykończeniowych. Szyby zastępujące glazurę, na których znajdują się ciekawe szablony graficzne to metoda na niezwykle interesujące przygotowanie pomieszczeń użytkowych, takich jak np. łazienka. Grafikę na szkle można też wykorzystać do stworzenia nietuzinkowych blatów na stoły.

Dobry szklarz będzie w stanie zrealizować nawet bardzo skomplikowane zamówienie, które będzie wymagało od niego stworzenia dekoracji ściennych właśnie z elementów szklanych wzbogaconych wybraną przez klienta grafiką. Warto zamówić takie wyroby w sprawdzonym zakładzie szklarskim – profesjonalny szklarz będzie bowiem w stanie dowolnie modyfikować kształt elementów, docinając je, szlifując czy nawet wiercąc na ich powierzchni otwory. Dzięki temu będą w całości dopasowane do oczekiwań i potrzeb klienta, stając się tym samym kluczowym składnikiem indywidualnej, nietypowej aranżacji wnętrz.