Przedpokój jest ważną częścią domu, więc warto zadbać o jego odpowiednie wyposażenie. Ze względu na swoje położenie i często ograniczony metraż powinien być urządzony w sposób praktyczny i wygodny. Dlatego bardzo dobrą propozycją jest zamówienie u stolarza mebli na wymiar. Pozwoli to nam na maksymalne wykorzystanie niewielkiej powierzchni, przy jednoczesnym zachowaniu nowoczesnego stylu.

Szafa wnękowa do przedpokoju

Jest to absolutnie najważniejszy mebel, który musi znaleźć się w każdym przedpokoju, W wielu mieszkaniach nie ma bowiem miejsca na garderobę z prawdziwego zdarzenia i trzeba ją czymś zastąpić. Szafa wnękowa jest pojemna i bez problemu pomieści odzież wierzchnią wszystkich domowników. Producent mebli, firma Dobmar 2 z województwa śląskiego obecnie najczęściej montuje szafy z drzwiami przesuwnymi. Sprawdzą się one w wąskich przedpokojach oraz wszędzie tam, gdzie naprzeciw mebla jest wejścia do innego pomieszczenia. Dużym plusem jest też możliwość zastosowania lustrzanych frontów, które będą spełniać funkcję lustra i optycznie powiększą całe pomieszczenie. W takiej zabudowie szafy często umieszcza się schowek na buty, miejsce na odkurzacz, czy mop.

Jaka głębokość szafy na wymiar jest najlepsza?

Oczywiście wszystko jest uzależnione on wielkości przestrzeni, którą możemy przeznaczyć na ten cel. Przy planowaniu wymiarów szafy na zamówienie trzeba jednak pamiętać o następujących rzeczach:

  • minimalna głębokość szafy, tak aby swobodnie mieściły się w niej ubrania wiszące na drążku, wynosi 60 cm,
  • w przypadku wieszania grubszych ubrań zimowych dobrze jest zwiększyć głębokość jeszcze o kilka centymetrów,
  • jeśli nie mamy tak dużo miejsca, można zastosować zabudowę płytszą o głębokości 40-50 cm, wtedy ubrania wiesza się na wysuwanym drążku, równolegle do tyłu mebla,
  • drzwi przesuwne uszczuplają głębokość szafy o około 9-10 cm.

Jakie meble powinny się jeszcze znaleźć w przedpokoju?

Następnym przydatnym meblem w przedpokoju jest siedzisko, z którego będziemy korzystać przy nakładaniu i zdejmowaniu butów. Przyda się ono także do pośpiesznego odłożenia torebki, plecaka, czy też zakupów. Najnowszym trendem jest zintegrowana z szafą ławeczka ze schowkiem pod siedziskiem. W przedpokoju powinien się znaleźć także zestaw kilku wieszaków, najlepiej połączonych z półką. Będą z nich korzystać przede wszystkim goście, którzy mogliby czuć się niezręcznie, szukając miejsca do powieszenia wewnątrz szafy.