Kompleksowe zakładanie ogrodów – czym zajmie się specjalista w tym zakresie?

Materiał partnera
2019-06-06

Efektowny teren zielony znajdujący się na posesji to nie tylko powód do dumy, ale też miejsce dające możliwość zrelaksowania się w przyjemnych warunkach. Zakładanie ogrodów jest jednak stosunkowo skomplikowane i wymaga fachowej wiedzy w tym zakresie, a także przemyślanego zagospodarowania dostępnego terenu. Co zatem dokładnie proponują specjaliści działający w branży ogrodniczej?

Podstawowe elementy ogrodu

Przydomowy teren zielony to przede wszystkim równo przycięta, zielona trawa. Zakładanie ogrodów oznacza również tworzenie trawników, które układa się z siewu i rolki. Ogród powinien też obfitować w wiele interesujących roślin. Te natomiast powinny znaleźć się na stanowiskach gwarantujących im odpowiednie warunki do systematycznego rozwoju. Niektóre z nich lepiej radzą sobie w miejscach silnie nasłonecznionych, inne z kolei wymagają zacienionych obszarów. Specjalista w zakresie zakładania ogrodów posiada niezbędną wiedzę w tym zakresie, dzięki czemu rośliny będą posadzone w sposób przemyślany.

Wielu właścicieli przydomowego terenu zielonego z możliwością aranżacji decyduje się na stworzenie naturalnego ogrodzenia w postaci żywopłotu. Takie rozwiązanie jest coraz chętniej wybierane i wymaga zastosowania odpowiednich krzewów, które poradzą sobie w każdych warunkach. Maciej Nastały to ogrodnik z wieloletnim doświadczeniem, oferujący swoim klientom kompleksowe usługi w zakresie zakładania ogrodów, ale też ich pielęgnacją oraz utrzymaniem. Co ciekawe, specjalista jest w stanie zająć się nawet dopasowaniem elementów wyposażenia przydomowego ogrodu.

Wymarzony teren zielony

Kompleksowe zakładanie ogrodów to zatem formowanie roślin, przygotowanie trawnika czy żywopłotu, a także ich utrzymanie i pielęgnacja. Teren zielony to jednak również nierzadko niewielkie zbiorniki wodne, np. oczka czy stawy, które także powinny być zaplanowane przez specjalistę. Jest on w stanie zadbać o wykonanie i montaż elementów wyposażenia ogrodu, do których zaliczają się meble ogrodowe, wiaty, tarasy, altany czy specjalne ogrodzenia. Pozwala to uzyskać zagospodarowanie przestrzeni zgodne z oczekiwaniami.

Warto po stworzeniu wyjątkowego ogrodu regularnie dbać o jego doskonały stan. Z tego względu dobrym rozwiązaniem jest nawiązanie stałej współpracy z ogrodnikiem, który nie tylko będzie dysponował odpowiednią wiedzą w tym zakresie, ale też profesjonalnymi narzędziami umożliwiającymi realizację poszczególnych czynności pielęgnacyjnych w sposób właściwy. Kompleksowe zakładanie ogrodów oraz ich utrzymanie i pielęgnacja  to zatem szereg różnego rodzaju prac, które powinny być wykonane wyłącznie przez doświadczonego fachowca – warto dzięki niemu stworzyć wymarzony przydomowy teren zielony.