czas czytania: 3 min materiał partnera

Meble na wymiar – kuchnia na miarę marzeń

Meble kuchenne

Kuchnię można uznać za najbardziej specyficzne pomieszczenie bez względu na to, czy znajduje się ona w domu jednorodzinnym, czy w mieszkaniu w bloku. Dlaczego? Otóż dlatego, że podczas zagospodarowania często niezbyt dużej przestrzeni, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników związanych nie tylko z estetyką, ale także z funkcjonalnością. Co konkretnie w tym zakresie oferują najlepsi producenci mebli na wymiar?

Optymalne wykorzystanie przestrzeni

Najwięcej problemów przysparza klientom stworzenie komfortowej przestrzeni kuchennej w mieszkaniach zakupionych z rynku wtórnego. Jako że nie ma się bezpośredniego wpływu na projekt pomieszczenia, trzeba pogodzić się z tym, co zastanie się na miejscu. Nie ulega jednak żadnej wątpliwości, iż jeśli chodzi o meble kuchenne, najważniejszy jest doskonały pomysł. Współczesna technologia produkcji mebli pozwala na zastosowanie rozwiązań, które znacznie poprawiają efektywność korzystania z przestrzeni. Każdy mebel tworzony jest z myślą o pełnieniu konkretnej funkcji.

Dla inwestorów bardzo ważna może okazać się informacja, iż przy meblach kuchennych na wymiar, mają oni wpływ na ostateczny wygląd produktu. Począwszy od materiału zasadniczego, koloru frontów, wykończenia frontów, aż na klamkach i systemie zamykania skończywszy. Aby mieć pewność, że meble charakteryzowały się będą najwyższą możliwą do uzyskania jakością, warto w tej kwestii zaufać jedynie najlepszym producentom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Porta Lis, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz nowoczesnemu zapleczu technologicznemu zdążyła wyrobić sobie renomę jednej z najrzetelniejszych w skali całego kraju. Co jeszcze warto wiedzieć o meblach kuchennych?

Meble kuchenne – zabezpieczenie przez szkodliwymi warunkami

Nie należy zapominać o tym, że kuchnia jest pomieszczeniem, w który panuje okresowo podniesiona wilgotność. A to właśnie wilgoć ma bardzo destrukcyjny wpływ na większość materiałów budowlanych takich jak np. drewno. Aby uniknąć ewentualnych niespodzianek, najwyższej jakości meble kuchenne wykonuje się przede wszystkim z laminowanych płyt MDF, które wykazują bardzo dobre właściwości hydrofobowe. W niektórych przypadkach płyty pokrywane są również lakierami akrylowymi. Klienci największe pole do popisu, jeśli chodzi o aranżację mebli do swoich potrzeb, mają w zakresie frontów.

Mogą być one wykończone na wysoki połysk lub mat. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Wykończenie w połysku, choć jest ono niezwykle efektowne, to jednak należy liczyć się z tym, że mogą być na nim widoczne odciski palców. Wykończenie matowe nie jest już co prawda tak spektakularne, aczkolwiek może odwdzięczyć się praktyczną trwałością. W kuchniach coraz częściej stosuje się szkło, ze szczególnym uwzględnieniem szkła hartowanego i szkła lakierowanego typu lacobel. To rozwiązanie skierowane jest przede wszystkim do wszystkich tych, którzy cenią sobie funkcjonalny wymiar ponadczasowej elegancji.