Nowoczesne rolety zewnętrzne – rodzaje i dodatkowe rozwiązania

Materiał partnera
2019-08-29

Rolety zewnętrzne dają możliwość zaciemnienia wnętrz, są również istotne ze względów bezpieczeństwa oraz zachowania prywatności. Aranżacja okien wymaga jednak wdrożenia odpowiednich rozwiązań – warto postawić na nowoczesne rolety zewnętrzne, które proponowane są np. w formie podtynkowych systemów do zabudowy w styropianie. Czym się charakteryzują i co jeszcze proponują firmy zajmujące się montażem takich rolet?

Systemy podtynkowe do zabudowy

Rolety zewnętrzne w formie systemów podtynkowych to rozwiązanie rekomendowane przede wszystkim ze względu na estetykę wykonania. Skrzynka roletowa jest bowiem ukryta, a pokrywę rewizyjną i prowadnice można dopasować wizualnie do wybranych okien zamontowanych w budynku pod kątem koloru. Dzięki temu całość stanowi spójną kompozycję i jest elementem nie tylko zabezpieczającym, ale wpływającym pozytywnie na wygląd elewacji. Rolety zewnętrzne podtynkowe sprawdzają się zarówno w budynkach, które dopiero powstają, jak i w istniejących już konstrukcjach.

Ich zastosowanie nie wymaga przeprowadzenia modyfikacji okien, nadproży czy drzwi, co jest niewątpliwym atutem takich rolet. Są one dostępne w ofercie firmy Rolethouse, która dla swoich klientów przygotowała wiele propozycji w zakresie rolet zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. W przypadku systemów podtynkowych warto również wspomnieć o ich właściwościach termoizolacyjnych. Dzięki specjalnej piance umieszczonej w środku rolety, ciepło utrzymuje się we wnętrzu budynku, a latem zatrzyma promienie słoneczne zwiększające temperaturę w pomieszczeniach.

Rolety do wnęki okiennej

Sporym zainteresowaniem cieszą się również rolety zewnętrzne do wnęki okiennej lub montowane na elewacji, które określane są jako adaptacyjne. Popularne rozwiązanie sprawdza się w przypadku zamontowanej już stolarki okiennej. Podobnie jak w przypadku systemów podtynkowych do zabudowy, również i w tym wypadku gwarantowane są doskonałe parametry pod względem termoizolacyjności. Dodatkowym atutem jest możliwość zabezpieczenia wnętrz przed insektami dzięki specjalnemu systemowi. Warto rozważyć również montaż napędu elektrycznego zwiększającego komfort użytkowania rolet zewnętrznych adaptacyjnych.

W istniejących już konstrukcjach można zamontować też rolety z prowadnicami o charakterystycznym, zaokrąglonym kształcie. Estetyczne i nowoczesne zarazem rozwiązanie pozwoli czuć się swobodnie we wnętrzu budynku, izolując jego pomieszczenia od światła zewnętrznego oraz spojrzeń osób znajdujących się poza obiektem. Nowoczesne rolety zewnętrzne wyróżniają się również dodatkowymi zabezpieczeniami antywłamaniowymi. Wyposażone we wspomniany napęd elektryczny mogą automatycznie podnosić się i opuszczać, co wskazuje na świadome działanie użytkownika i tym samym symuluje jego pobyt w budynku.

Opracowanie artykułu:

Rolethouse Mariusz Irlik

32-061 Przeginia Duchowna 175 małopolskie
e-mail
www