Rolety zewnętrzne i markizy przeciwsłoneczne – jak chronić się przed ciepłem?

Materiał partnera
2019-06-12

Wysokie temperatury panujące latem potrafią dać się we znaki każdemu. Szczególnie narażone są osoby starsze oraz dzieci. Każdego roku wiele problemów sprawia kwestia nagrzewania się poszczególnych pomieszczeń. Niestety próba załagodzenia skutków przy użyciu wewnętrznych akcesoriów okiennych rzadko przynosi oczekiwane rezultaty. W jaki sposób zatem bronić się przed tym uciążliwym problemem?

Rolety zewnętrzne – zatrzymaj promienie przed szybą.

Zjawiskiem odpowiedzialnym za wysoką temperaturę w pomieszczeniach zamkniętych jest przede wszystkim nagrzewanie się pakietu szybowego. Aby do tego nie dopuścić, promienie słoneczne i bezpośrednio z nimi związana energia cieplna, muszą zostać zatrzymane przed szybą. Najlepszym oraz najbardziej sprawdzonym sposobem jest montaż rolet zewnętrznych o konstrukcji aluminiowej. Poza zatrzymywaniem ciepła, dzięki roletom zewnętrznym możliwa jest także regulacja ilości światła, wpadającego do środka. Choć największym zainteresowaniem ze strony klientów cieszą się rolety manualne, to oczywiście istnienie możliwość zamówienia ich w wersji elektrycznej, sterowanej np. za pomocą urządzeń mobilnych takich jak telefon komórkowy, czy tablet.

Nie można także nie wspomnieć o tym, że rolety zewnętrzne znacznie przyczyniają się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa, szczególnie w przypadku, gdy mają atest antywłamaniowy. Jeżeli chodzi o montaż, to w tym przypadku warto postawić na rzetelność oraz profesjonalizm. Są to cechy rozpoznawcze firmy prowadzonej przez Radosława Białkowskiego, która od lat zapewnia inwestorom kompleksowe wsparcie w zakresie montażu akcesoriów okiennych. W jaki jeszcze sposób można chronić się przed nagrzewaniem pomieszczeń?

Czym są markizy przeciwsłoneczne?

Kolejnym akcesorium montowanym na zewnątrz okna w celu odbicia promieni słonecznych przed pakietem szybowym są markizy przeciwsłoneczne. Czym różnią się od rolet? Przede wszystkim chodzi o materiał, z którego są wykonane. W przypadku markiz jest to siateczka, która może mieć różne gęstości splotu. Im gęstsza, tym więcej promieni zostanie odbitych. Dzięki gęstości siatki, nazywanej również prześwitem względnym, można także regulować ilość wpadającego światła.

Podobnie jak rolety zewnętrzne, markizy przeciwsłoneczne występują w wersji manualnej, elektrycznej lub zasilanej z baterii słonecznej. Warto również wspomnieć o tym, że markizy, pomimo tego, że nie są projektowane do tego celu, całkiem nieźle sprawdzają się jako moskitiery, choć nie oczywiście nie powstrzymają tak znacznej ilości insektów. Markizy przeciwsłoneczne występują także w sporej ilości kolorów, co ułatwia ich spasowanie np. z kolorem elewacji lub barwą stolarki okiennej.

Opracowanie artykułu:

Radosław Białkowski Montaż Rolet

72-001 Siadło Dolne 18 zachodniopomorskie
e-mail