Specyfika panelowego ogrodzenia z metalu

Materiał partnera
2019-10-23

Ogrodzenia panelowe mogą stanowić doskonałą wizytówkę każdego domu. Wiele osób, spośród szerokiej gamy ogrodzeń, wybiera właśnie to rozwiązanie. Postanowiliśmy przybliżyć nieco bardziej specyfikę ogrodzeń panelowych. Omówimy dokładnie ich budowę. Przedstawimy także największe wady i zalety tego rozwiązania. To ułatwi Wam dokonanie w pełni świadomego wyboru.

Czy ogrodzenia panelowe są wytrzymałe?

Inwestując w ogrodzenie wokół domu chcemy, aby było ono możliwie wytrzymałe. W przypadku ogrodzenia panelowego jedną z jego podstawowych zalet jest wytrzymałość. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że omawianą cechę posiadają wyłącznie konstrukcje wykonane z grubego stalowego drutu. To właśnie od tej grubości zależy wytrzymałość ogrodzenia na uszkodzenia mechaniczne. Cienki drut stosuje się zazwyczaj jedynie w rozwiązaniach tymczasowych. Warto podkreślić, że wpływ na wytrzymałość ma także technika wykonania. Panele zgrzewane i ocynkowane wykazują o wiele wyższą wartość tego parametru. Zgrzewane druty nie ulegają poluzowaniu oraz nie odpadają.

Czy ogrodzenia panelowe są odporne na korozję?

Dużą zaletą ogrodzeń panelowych zgrzewanych jest ich odporność na korozję. Dzięki temu ogrodzenie zachowuje swoje parametry i wygląd bez względu na warunki atmosferyczne. Najlepsze właściwości antykorozyjne wykazują ogrodzenia panelowe zgrzewane z surowego drutu, cynkowane ogniowo lub galwanicznie oraz malowane proszkowo. Ten trójstopniowy proces produkcji pozwala na uzyskanie solidnych zgrzewów oraz wyeliminowanie ognisk korozji.

Czy ogrodzenia panelowe są estetyczne?

Wygląd to kolejna mocna strona ogrodzeń panelowych. Omawiane konstrukcje są lekkie, a także mają dużą przezierność. Taki typ ogrodzenia nie maskuje całej działki. Dla części osób jest to zaleta, ale dla innych, pragnących zachować prywatność, wada. Z pewnością warto zwrócić uwagę na dużą uniwersalność, jaką wykazują ogrodzenia panelowe. Doskonale pasują zarówno do klasycznej, jak i nowoczesnej architektury. Płot panelowy można zamontować w tradycyjnej formie lub wzbogacić go podmurówką lub elementami gabionowymi. Ogrodzenie z paneli łatwo obsadza się roślinami pnącymi albo wysokimi tujami. Dzięki temu można uzyskać nieszablonowy efekt wizualny i odgrodzić się od sąsiednich działek.

Jak wygląda montaż ogrodzeń panelowych?

Montaż tego typu ogrodzenia można wykonać samodzielnie. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie jednak wynajęcie wyspecjalizowanej firmy, która posiada wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Taka firma jest w stanie postawić ogrodzenie panelowe w ciągu jednego dnia. Doskonałym przykładem może być tu firma Montaż Ogrodzeń, prowadzona przez Grzegorza Cisłaka. Ogrodzenia panelowe posiadają gotowe zestawy montażowe. Dzięki temu można je łączyć za pomocą specjalnych złączek, obejm oraz śrub. Możliwe jest również zastosowanie specjalnych nakrętek samozrywalnych, które chronią przed demontażem. W wielu sytuacjach do postawienia ogrodzenia z paneli konieczne jest wcześniejsze wykonanie podmurówki. Tak jest w przypadku miękkiego gruntu. Ogrodzenia panelowe cechuje duża uniwersalność. Sprawdzają się one zarówno w roli ogrodzenia frontowego, jak również elementu komponującego się z bramą wjazdową. Ze względu na swoją wytrzymałość ten typ ogrodzenia stosuje się także do zabezpieczenia placu budowy. Panele ogrodzeniowe mogą być wykorzystywane wielokrotnie. To wydaje się być najlepszą rekomendacją do wyboru właśnie tego rozwiązania.