Wybór mebli do kuchni

Materiał partnera
2019-09-27
Źródło: gettyimages

Jakiego rodzaju meble do kuchni wybrać? To pytanie zadaje sobie wiele osób stojących przed wyzwaniem, jakim jest generalny remont kuchni. Aranżacja tego wnętrza jest sporym przedsięwzięciem i wyzwaniem szczególnie w przypadku, gdy chcemy całkowicie zmienić pomieszczenie i nadać mu nowego charakteru. Czym zatem kierować się przy wyborze mebli kuchennych?

Na co zwrócić uwagę wybierając meble kuchenne?

Meble do kuchni wybierane są na lata. Przed rozpoczęciem remontu swojej kuchni z pewnością poświęcasz dużo czasu na przeglądanie oferowanych przez salony meblowe gotowych zestawów kuchennych. Pamiętaj, że w kuchni będziesz spędzać bardzo dużo czasu i powinieneś się w niej dobrze czuć. Rodzaj wybranych mebli powinien współgrać z własnym gustem. Zanim rozpoczniesz wybieranie frontów szafek, blatów kuchennych i sprzętów AGD najpierw określ styl kuchni, którą chcesz stworzyć we własnym domu. Znacznie ułatwi to sprawę dotyczącą wyboru kolorów szafek, materiałów, z których meble powstaną oraz doboru dodatków do nowej kuchni.

Ważne jest tez podjęcie decyzji czy skorzystamy z gotowego rozwiązania, jakie oferują salony meblowe, czy też wybierzemy meble na zamówienie. Meble produkowane dla sklepów meblowych są wykonane z dużą dokładnością. Ponadto posiadają gwarancję i certyfikaty. Jednak ich wadą jest bardzo ograniczony wybór. Dla ceniących niepowtarzalność we własnym domu najlepszym rozwiązaniem są meble przygotowywane na zamówienie. Meble na wymiar to nie tylko indywidualny charakter, ale przede wszystkim gwarancja wysokiej jakości materiałów oraz pewność dopasowania zabudowy do rozmiarów pomieszczenia.

Zalety mebli na wymiar

W przypadku, gdy jesteś osobą ceniącą indywidualizm, a swojemu wnętrzu pragniesz nadać oryginalny charakter najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z opcji mebli na wymiar. Wybierając doświadczoną firmę stolarską, jak np. Usługi stolarskie Kądalski Krzysztof z Płocka, będziesz mieć gwarancję jakości materiałów oraz dokładności wykonania. Doświadczony stolarz zaprojektuje kuchnię, która będzie dopasowana do Twoich własnych potrzeb. Ponadto dzięki nabytemu doświadczeniu w branży meblarskiej fachowcy specjalizujący się w wykonywaniu mebli na zamówienie doskonale wiedzą, które rozwiązania sprawdzają się najlepiej. Wiedzą również, jakie rodzaje materiałów sprawdzą się w kuchni, a których lepiej nie stosować.

Dużą zaletą mebli na zamówienie jest fakt, że sam decydujesz o ilości i rodzaju szafek kuchennych. Jeśli wolisz przechowywać przyrządy kuchenne i artykuły spożywcze wyłącznie w szufladach nic nie stoi na przeszkodzie, aby wdrożyć takie rozwiązanie w życie. Meble do kuchni na wymiar idealnie sprawdzą się w kuchni charakteryzującej się nietypowymi wymiarami. Jeśli posiadasz małą, trudno ustawną kuchnię, dzięki zastosowaniu mebli na zamówienie możesz zabudować ją nie tylko w cieszący oko, ale również w funkcjonalny sposób. Sam decydujesz o tym jak będzie spożytkowany każdy centymetr Twojej kuchni.

Zaletą mebli na zamówienie jest również możliwość zabudowania sprzętów AGD wszelkiego rodzaju. Wybierając meble kuchenne z salonu meblowego często pojawia się problem dotyczący niezgodności wymiarów szafek oraz sprzętów. W opcji mebli na wymiar unikniesz tego problemu.

Remont kuchni to wiele decyzji do podjęcia. Warto na początku sprecyzować, jak ma wyglądać nasze wnętrze oraz czego oczekujemy pod względem jego funkcjonalności. Doborem materiałów i aranżacją zajmą się już doświadczeni fachowcy.