Blog Panoramy Firm

Żaluzje, plisy, rolety – co i kiedy wybrać?

Materiał partnera
2019-06-11
Żaluzje

Różnego rodzaju rolety i żaluzje mogą stać się doskonałym sposobem na oryginalną aranżację wnętrza. To dzięki nim każde pomieszczenie zyskuje nietuzinkowego i indywidualnego charakteru. Należy zdać sobie jednak pytanie, czy akcesoria te służą jedynie celom estetycznym? Okazuje się, że nie. Klienci cenią je również za właściwości użytkowe. O czym konkretnie mowa i na co szczególnie zwrócić uwagę podczas zakupu rolet i żaluzji?

Ochrona przed ciepłem

Jednym z najważniejszych zagadnień, przed którymi musi stanąć każdy właściciel domu jednorodzinnego lub mieszkania jest zminimalizowanie efektu nagrzewania się pomieszczeń. W tym przypadku bardzo ważne jest zatrzymanie promieni słonecznych przed pakietem szybowym. Dlaczego? Otóż dlatego, że akcesoria zewnętrzne są nawet to 70% skuteczniejsze w tym zakresie niż akcesoria wewnętrzne. Co konkretnie stosuje się do ochrony przed nagrzewaniem. Doskonałym sposobem na poradzenie sobie z tym problemem są markizy. Wykonane ze specjalnej siateczki nie tylko nie zaciemniają całkowicie pomieszczenia, ale przede wszystkim są w stanie obniżyć temperaturę w pomieszczeniu o około 5 lub nawet 7 stopni Celsjusza, co może okazać się zbawienne w upalne, letnie dni.

Wszyscy klienci, którym jednocześnie zależy na zaciemnieniu pomieszczenia, powinni zainteresować się roletami zewnętrznymi, wykonanymi z aluminium. Ich ogromną zaletą jest również to, że przyczyniają się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa. Bez względu na rodzaj, wszystkie rolety powinny charakteryzować się najwyższą jakością, którą są w stanie zapewnić jedynie najlepsi producenci. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Roltex, która dzięki swojemu doświadczeniu od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym szeroko zakrojoną pomoc w zakresie produkcji, sprzedaży i montażu rolet. Co jeszcze warto wiedzieć o akcesoriach okiennych?

Akcesoria wewnętrzne

Warto wyraźnie podkreślić, że zastosowanie akcesoriów zewnętrznych nie oznacza konieczności zrezygnowania z akcesoriów przeznaczonych do wewnątrz budynku. Wręcz przeciwnie. Jedynie przy zastosowaniu obu rozwiązań można mówić o sytuacji, w której okno wyposażone jest we wszystko, co trzeba. Co w tym zakresie oferują specjaliści? Ogromnym zainteresowaniem wśród klientów wciąż cieszą się różnego rodzaju roletki materiałowe. Dostępne w wielu wzorach i kolorach mogą charakteryzować się różną gęstością splotu.

Wyróżnia się rolety ozdobne, wykonane z całości z materiału lub rolety wewnętrzne zaciemniające, które skutecznie regulują dopływ światła słonecznego do pomieszczenia. Rolety mogą być umieszczone w specjalistycznych prowadnicach, które umożliwiają ich otwarcie w dowolnej pozycji. Spotkać można także spotkać rozwiązanie z haczykami. Wszyscy ci, którzy szukają idealnego kompromisu pomiędzy właściwościami estetycznymi a użytkowymi, mogą zapoznać się z ofertą na żaluzje okienne, które ponadto charakteryzują się doskonałym stosunkiem ceny do jakości.