Blog Panoramy Firm

Dlaczego i kiedy warto zlecić wykonanie analizy finansowej specjalistom?

Materiał partnera
2019-07-29
Analiza finansowa

Finanse to podstawowy element funkcjonowania większości przedsiębiorstw. Firmy nastawione są bowiem na osiąganie zysków, a rentowność pozwala z kolei na utrzymywanie marki na rynku. Z tego względu konieczne jest wykonywanie analiz finansowych, które pozwalają lepiej zrozumieć sytuację przedsiębiorstwa i tym samym wdrożyć optymalne rozwiązania pomagające w usprawnieniu działania firmy.

Zadanie dla księgowego

Analiza finansowa z pewnością nie należy do najprostszych czynności związanych z prowadzeniem własnej działalności. Jej przygotowanie to konieczność zwrócenia uwagi na wiele aspektów funkcjonowania firmy, co dodatkowo wymaga wiedzy z zakresu rachunkowości i finansów. Z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie wykonania takiej analizy specjalistom z dobrego biura rachunkowego. Księgowi będą w stanie przygotować analizę finansową rzetelnie i w stosunkowo krótkim czasie.

Dokładne zbadanie wszystkich aspektów związanych z wykorzystywaniem środków przez przedsiębiorstwo pozwala przede wszystkim zwrócić uwagę na ich rozdysponowanie. Dzięki analizie przygotowanej przez księgowych można zatem wykonać optymalizację kosztów oraz pracy całej firmy. Należy jednak czynności w tym zakresie powierzyć profesjonalistom, do których grona zalicza się bez wątpienia biuro rachunkowe Domino. Prowadzone przez Ewę Brzezińską zajmuje się m.in. wykonywaniem wspomnianych analiz finansowych, które przygotowywane są skrupulatnie i są doskonałym rozwiązaniem dla każdego przedsiębiorcy.

Przydatna w wielu sytuacjach

Analiza finansowa jest zatem źródłem ważnych informacji dla właściciela firmy. Dzięki niej może on lepiej zarządzać swoim przedsiębiorstwem, ale nie tylko. Analiza tego typu przeprowadzona przez sprawdzone biuro rachunkowe doskonale sprawdza się również w sytuacji, gdy firma chce uzyskać pożyczkę. Przedstawienie finansów instytucji kredytującej z pewnością pozwoli na szybsze i przede wszystkim pozytywne rozpatrzenie wniosku o wsparcie w postaci określonych środków.

Analizę finansową warto przeprowadzać stosunkowo często. Dobrym rozwiązaniem jest nawiązanie stałej współpracy z biurem rachunkowym, co pozwoli wykonywać działania w tym zakresie przez specjalistów regularnie. Daje to lepszy ogląd na zarządzanie środkami firmy i możliwość właściwego ich rozdysponowania. Analizę finansową należy w większości przypadków zlecić do wykonania specjalistom. Świetnie radzą sobie z takim zadaniem doświadczeni księgowi, których wiedza w zakresie rachunkowości oraz finansów pozwala skrupulatnie przeprowadzać analizy z różnych okresów prowadzenia działalności przez przedsiębiorcę.

Opracowanie artykułu:

Biuro Rachunkowe Domino Ewa Brzezińska

55-120 Kotowice 65 dolnośląskie
e-mail